28. kolo, Číslo zápasu 352 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2171 divákov

Banská Bystrica uštedrila dvadsiatke debakel, Šťastný sa zaskvel hetrikom

BANSKÁ BYSTRICA 29. novembra (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice si s prehľadom poradili so slovenskou reprezentačnou dvadsiatkou vo vloženom stretnutí 28. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy, keď zvíťazili vysoko 7:0.

"Barani" sa dlho rozbiehali, keď do polovice stretnutia sa strelecky dokázal presadiť len Andrej Šťastný. Potom však v priebehu šiestich minút strelili až štyri góly a o osude stretnutia bolo rozhodnuté. V tretej tretine zavŕšil hetrik Andrej Šťastný a debakel slovenských reprezentačných mladíkov potvrdil Tibor Varga.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Orange 20 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Góly: 6. A. Šťastný (Higgs, B. Marshall), 30. Asselin (Selleck), 31. A. Šťastný (T. Surový, Higgs), 35. Ďatelinka (A. Štastný, T. Surový), 37. Mihálik (Zigo), 45. A. Šťastný, 59. R. Varga (J. Sýkora)
Vylúčení: 10:10 na 2 min, navyše Gabor (B. Bystrica) a Boldižár (HK Orange 20) za pästný súboj na 10 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Valach, Korba - Durmis, Bogdaň
počet divákov: 2171

Banská Bystrica: S. Baroš - B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, T. Török, Petrinec - Asselin, Higgs, Selleck - J. Sýkora, É. Faille, Zigo - Kabáč, Češík, Gabor - R. Varga, T. Surový, A. Šťastný
HK Orange 20: Hlavaj - E. Švec, Kupec, Dlugoš, Boldižár, Nahálka, Brincko, Golian - Fafrák, A. Kollár, Giertl - Urbánek, Sojka, Köver - Džugan, Čenka, Havrila - Lavička, Minárik, L. Lunter