15. kolo, Číslo zápasu 344 (Základná časť) ZŠ Spišská Nová Ves 153 divákov

Liptovský Mikuláš rozhodol o svojom triumfe nad dvadsiatkou až v tretej tretine

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 24. októbra (SITA) - Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali vo vloženom stretnutí 15. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov 6:3.

Liptáci sa prvého gólu dočkali až v závere prvej tretiny, keď sa v 17. minúte presadil Maroš Piatka. Bohatú gólovú nádielku priniesla druhá dvadsaťminútovka, v ktorej diváci v Spišskej Novej Vsi videli až šesť presných zásahov - po tri na oboch stranách. Záverečná tretina bola v úplnej v réžii Liptákov. Tí pridali ďalšie dva presné zásahy a zaznamenali druhé víťazstvo v rade. Hviezdou duelu bol fínsky útočník Miika Heikkilä, ktorý dva góly dal a na dva prihral.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Orange 20 6:3 (1:0, 3:3, 2:0), hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 17. Piatka (Heikkilä, R. Suchý), 24. J. Sukeľ (Kurali. Richard Huna), 31. Róbert Huna (Richard Huna), 38. Heikkilä (Tamáši), 42. Tamáši (Heikkilä), 48. Heikkilä (Piatka) - 29. Havrila (Fafrák), 30. A. Kollár (Fafrák, Nahálka), 39. A. Kollár (Giertl, L. Lunter)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Németh, Korba (Maď./SR) - Váczi, Lauff (Maď./SR)
počet divákov: 153

L. Mikuláš: Kislicyn - Mezovský, Nádašdi, Fereta, P. Horváth, R. Suchý, Kurali, Matej Bača, J. Nemec - Róbert Huna, Richard Huna, A. Lištiak - J. Sukeľ, Oško, Vybiral - Piatka, Tamáši, Heikkilä - L. Žiak, Uhrík, Nechaj.
HK Orange 20: Sklenár - Nahálka, J. Štefanka, Golian, Enrik Švec, Kupec, Lavička, Boldižár, Romaňák - L. Lunter, A. Kollár, Giertl - Fafrák, Urbánek, Zahradník - Juščák, Čenka, Havrila - Minárik, Köver, Džugan