9. kolo, Číslo zápasu 339 (Základná časť) ZŠ Piešťany - Easton Aréna 144 divákov

HK Orange 20 po dobrom výkone podľahol Banskej Bystrici, trikrát inkasoval v oslabení

PIEŠŤANY - Hokejisti Banskej Bystrice zdolali vo štvrtok hráčov HK Orange 20 na ich ľade vo štvrtkovom zápase 9. kola Tipsport ligy 2018/2019.

Úradujúci šampión rozhodol o víťazstve 3:1 v presilovkách, keď všetky tri presné zásahy dosiahol v početnej výhode. Skóre duelu otvoril v 21. min hráč "dvadsiatky" Jakub Urbánek. Hosťom sa však podarilo rýchlo vyrovnať, o 7 minút neskôr sa presadil Kanaďan Guillaume Asselin. V závere druhej tretiny sa presadil obranca Benjamin Marshall. Definitívnu podobu výsledku dal necelé tri minúty pred koncom Andrej Šťastný. Banská Bystrica sa v tabuľke posunula na 3. miesto pred HKM Zvolen, HK Orange naďalej čaká na prvý bodový zisk.

HK Orange 20 - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 21. Urbánek (Köver) - 28. Asselin (B. Marshall, Faille), 40. B. Marshall (Asselin), 58. A. Šťastný (Faille, B. Marshall)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Lokšík - Frimmel, Šefčík
počet divákov: 144

Hlasy po zápase:

Martin Kupec (HK Orange 20): "Na tento zápas som sa so všetkých zápasov tešil asi najviac. Hral som totiž proti klubu ktorý ma vychoval. Zápas bol skvelý. Sme radi, že sme dokázali hrať celých 60 minút, čo sa nám doteraz veľmi nedarilo a mali sme zlé hlavne tretie tretiny. Takže výsledok nie je nič moc, ale hra nás teší."

Andrej Šťastný (HC 05 Banská Bystrica): "Všetci vieme, že s dvadsiatkou sa hrá ťažko, takže body si vážime. Nakopol nás hlavne vyrovnávajúci gól a potom sme si už hrali svoje. Frustrovaní sme po zápase s Detvou neboli ale sme radi, že tento zápas sa nám podarilo sa otočiť a beriem tri body."

HK Orange 20: Sklenár - Kupec, Štefanka, Enrik Švec, Golian, Boldižár, Romaňák, Nahálka, B. Brincko - Fafrák, A. Kollár, R. Svitana - Köver, Urbánek, Havrila - Zahradník, Čenka, Džugan - Juščák, Mriglot, L. Lunter
Banská Bystrica: S. Baroš - K. Sloboda, V. Mihálik, Biro, I. Ďatelinka, B. Marshall, B. Miller, Giľák, Košecký - J. Sýkora, Faille, A. Šťastný - Asselin, T. Surový, Buc - Kabáč, Češík, T. Török - Gabor, Tamáši, R. Varga