4. kolo, Číslo zápasu 334 (Základná časť) ZŠ Piešťany - Easton Aréna 180 divákov

Dvadsiatka podľahla na "domácom" ľade Liptovskému Mikulášu 1:5

PIEŠŤANY (SZĽH) – Hokejisti projektu HK Orange 20 podľahli v úvodnom „domácom“ zápase nového ročníka Tipsport ligy (2018/2019) v Piešťanoch hráčom Liptovského Mikuláša 1:5.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša nevyužili v prvej tretine štyri presilové hry, za čo ich potrestal Jakub Sukeľ úvodným gólom stretnutia. Liptáci mali lepší úvod druhej tretiny, keď na rozdiel dvoch gólov zvýšil Tomáš Nádašdi. A hoci sa „dvadsiatke“ občas podarilo sľubne zakombinovať, na 3:0 v prospech hostí zvýšil Vybiral. V úvode tretej dvadsaťminútovky znížil Maňák, no to bolo zo strany domácich všetko. Konečný výsledok 5:1 stanovili gólmi Kurali a Vybiral.

HK Orange 20 – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Góly: 41. Maňák (Džugan, Svitana), - 15. Sukeľ (Piatka, Suchý), 21. Nádašdi (Huna Rób., Huna Rich.), 29. Vybiral, 44. Kurali (Huna Rich., Huna Rób.), 60. Vybiral (Bača, Žiak), vylúčenia: 6:6, rozhodovali: Müllner, Baluška - Šefčík, Orolin

HK Orange 20: Kostelný – Štefanka, Švec, Maňák, Golian, Brincko, Boldižár, Romaňák, Nahálka – Havrila, Kollár, Fafrák – Džugan, Giertl, Urbánek – Svitana, Köver, Mriglot – Lunter, Čenka, Zahradník

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Nádašdi, Mezovský, Kurali, Suchý, Nemec, Horváth, Bača, Korím – Kriška, Huna Rich., Huna Rób. – Heikkilä, Piatka, Sukeľ J. – Lichanec, Lištiak, Števuliak – Žiak, Uhrík, Vybiral

Miloš Fafrák (HK Orange 20): Máme v nohách veľa zápasov za krátke obdobie, ale také isté to bude na majstrovstvách sveta, takže na to sa vyhovárať nemôžeme. Práve takéto zápasy majú preveriť našu kondičku. Únava tam je, ale musíme ísť ďalej. Máme na konte zatiaľ iba prehry, ale do ďalších zápasov pôjdeme aj tak s jediným cieľom – zvíťaziť.

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20):Tento zápas nemôžeme zhodnotiť pozitívne, žiaľ. Hlavne v prvej tretine sme nevyužili štyri presilovky. Naša hra mala aj dobré aj zlé momenty, no súper využil svoje šance a zaslúžene zvíťazil.