55. kolo, Číslo zápasu 329 (Základná časť) ZŠ Nové Zámky 1652 divákov

Trenčín získal tri body na ľade Nových Zámkov a postúpil do štvrťfinále play-off

NOVÉ ZÁMKY 26. februára (SITA) - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 3:0 na ľade Nových Zámkov v zápase záverečného 55. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy a v priamom súboji o šiestu pozíciu si zabezpečili miestenku vo štvrťfinále play-off.

Zverenci trénera Petra Oremusa predviedli výbornú prvú tretinu, v ktorej prestrieľali súpera jasne 15:4 a zaslúžene sa ujali vedenia. V 11. min uspel v predbránkovej skrumáži Peter Sojčík, keď mu k presnému zásahu pomohol aj domáci obranca Andrej Hatala.

Po prestávke Novozámčania zlepšili svoj herný prejav, boli aktívnejší ako hostia, ale vo finálnej fáze akcií im chýbal moment prekvapenia. Za slabú efektivitu ich preto potrestal v 49. min Milan Bartovič, keď strelou švihom od ľavého mantinelu prekvapil reprezentačného brankára Andreja Košarišťana.

V závere stretnutia stavili domáci na riziko. Tréner Milan Jančuška skúsil power-play takmer päť minút pred záverečnou sirénou, no jeho tím ešte raz inkasoval. Presným pokusom cez celé klzisko sa prezentoval český obranca Daniel Krejčí.

MHC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 11. Sojčík (T. Bokroš), 49. Bartovič (Hecl), 57. Krejčí
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc st. - M. Orolin, Výleta, 1652 divákov

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Henderson, M. Novák - Bajtek, Urban, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, Jakúbek - Rogoň, Hruška, E. Šimun - Ondrušek, Fábry, Nejezchleb

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, D. Krejčí, Cebák, Gula, T. Bokroš, L. Bohunický - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - J. Švec, Radjenovic, T. Varga - M. Hlinka, Dlouhý, O. Mikula - D. Hudec