4:3
(0:1, 1:0, 3:2)
54. kolo, Číslo zápasu 322 (Základná časť) Ice rink MAC Budapest, HUN 720 divákov

Budapešť si doma poradila s Detvou

BUDAPEŠŤ 24. februára (SITA) - Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili nad Detvou tesne 4:3 v nedeľňajšom stretnutí predposledného 54. kola Tipsport ligy 2018/2019 a pred záverečným kolom základnej časti sa dostali pred svojho súpera na deviate miesto.

Po dvoch tretinách bolo skóre nerozhodné 1:1, v záverečnej dvadsaťminútovke padlo až päť gólov. Tímy sa v tretej tretine striedali vo vedení, za hostí dvakrát skóroval Viktor Fekiač, no rozhodujúci presný zásah zaznamenal v 58. minúte Jesse Dudás. Obaja súperi sa v predstavia v predkole play-off.

MAC Budapešť (Maď.) - HC 07 Detva 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
Góly: 38. Orban (Bodó, Langkow), 46. J. Brown, 49. Orban (Bodó, Garát), 58. Dudás (Burt, Pápa) - 5. Murček (Puliš, Martin Chovan), 45. V. Fekiač (Martin Ďaloga), 55. V. Fekiač (Král)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Adamec - Výleta, Synek
počet divákov: 720

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Garát, Burt, Vokla - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, B. Majoross, Pápa - Kreisz
Detva: Zalivin - Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Golian, Betker, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Tibenský, Matúš Chovan, Král - M. Surový, McLean, T. Török