3:2 sn
(0:1, 0:0, 2:1, 0:0)
52. kolo, Číslo zápasu 310 (Základná časť) ZŠ Pavla Demitru, Trenčín 2863 divákov

Trenčín dokonal víťazný obrat proti Zvolenu

TRENČÍN 17. februára (SITA) - Zvolenskí hokejisti nezvládli nedeľňajší zápas 52. kola Tipsport ligy 2018/2019 a po sľubnom náskoku prehrali v Trenčíne 2:3 po samostatných nájazdoch.

Hostia sa ujali vedenia v prvej tretine gólom Petra Zuzina. Bezgólovú druhú časť hry vystriedala tretia tretina, kde najprv Zvolenčania navýšili svoj náskok na rozdiel dvoch gólov, ale domáci hráči v poslednej desaťminútovke dokázali vyrovnať stav stretnutia. O víťazovi následne nerozhodlo predĺženie, a tak boli diváci pod hradom Matúša Čáka svedkami nájazdovej "lotérie". Hrdinom Trenčína sa stal v ôsmej sérii Andrew Radjenovič, ktorý po vzore Petra Forsberga prekonal brankára Skapského.

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 49. Sádecký (M. Hecl, Bartovič), 57. Radivojevič (Starosta, Rýgl), rozh. sam. nájazd Radjenovič - 14. P. Zuzin (Pöyhönen, Mitchell), 44. Michal Chovan (Šišovský, Ulrych)
Vylúčení: 8:7 na 2 mim, navyše: M. Hlinka (Trenčín) a Vandas (Zvolen) 10 min za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Štefik - Jobbágy, Kacej
počet divákov: 2863

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, Krejčí, Cebák, Gula, Bohunický, T. Bokroš - Ölvecký, Radjenovič, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - Sojčík, J. Švec, T. Varga - D. Hudec, Dlouhý, O. Mikula - M. Hlinka
Zvolen: Skapski - Fraser, Pöyhönen, Pufahl, Vandane, Ulrych, Hraško, Michal Roman, D. Ružička - Handlovský, Kytnár, Vandas - Obdržálek, Michal Chovan, Šišovský - Kelemen, Mitchell, P. Zuzin - Andrisík, S. Petráš, Marcinek