3:4 sn
(1:1, 1:1, 1:1, 0:0)
51. kolo, Číslo zápasu 305 (Základná časť) ZŠ Detva 435 divákov

Popradčania uspeli v Detve až po nájazdoch, hrdinom Takáč

DETVA 15. februára (SITA) - Až samostatné nájazdy museli rozhodnúť o triumfe hokejistov Popradu v Detve 4:3 v piatkovom zápase 51. kola Tipsport ligy.

V mimoriadne vyrovnanom stretnutí sa všetky tri tretiny skončili 1:1, v predĺžení gól nepadol, a tak sa muselo do nájazdov. Ten rozhodujúci premenil popradský útočník Samuel Takáč. Podtatranci predĺžili sériu víťazstiev na štyri, v tabuľke im patrí 4. miesto. Hráči Detvy sú na 9. priečke.

HC 07 Detva - HK Poprad 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 18. Ščurko (Puliš, Murček), 37. Gašpar (Puliš, Betker), 51. Puliš (Murček, Ščurko) - 7. P. Svitana (Takáč), 32. Paukovček (Belluš, Petran), 44. D. Bondra (Salija, Buzzeo), rozhod. sam. nájazd Takáč
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Paukovček (Poprad) 10+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Soós - Šefčík, Pálkövi
počet divákov: 435

Detva: Petrík - Kuklev, Martin Chovan, Gachulinec, Sládok, Betker, F. Fekiač, Golian - Puliš, Murček, Ščurko - Žilka, V. Fekiač, Hodgson - R. Gašpar, Matúš Chovan, Král - Martin Ďaloga, P. Valent, Török - M. Surový
Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Erving, Paločko, Karalahti - Kevin Miller, Heizer, D. Bondra - P. Svitana, Zagrapan, Takáč - Abdul, Kundrik, Buzzeo - Belluš, Paukovček, Macík,