3:2 pp
(0:1, 1:1, 1:0, 1:0)
50. kolo, Číslo zápasu 299 (Základná časť) ZŠ Pavla Demitru, Trenčín 2042 divákov

Žilina viedla o dva góly, napokon si však z Trenčína odnáša iba bod

TRENČÍN 13. februára (SITA) - Hokejisti Dukly Trenčín zdolali v stredajšom zápase 50. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy hráčov Žiliny 3:2 po predĺžení.

Do zápasu vstúpili lepšie hostia a už v tretej minúte sa dostali do vedenia zásluhou Martina Podešvu. Trenčania síce mali jasnú streleckú prevahu, ale brankár Tomáš Fučík dlho odolával. Naopak, v 35. min využil po peknej kombinácii presilovú hru Petr Beránek a hostia boli oveľa bližšie k víťazstvu. Napriek kontaktnému gólu Petra Sojčíka mohli "vlci" pomýšľať na plný bodový zisk, ale šestnásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal pri hre bez brankára Branko Radivojevič a na Zimnom štadióne Pavla Demitru sa muselo predlžovať. "Vojaci" síce nedokázali využiť presilovku štyroch proti trom, ale v 65. min zariadil dva body pre domácich Milan Bartovič. Žilina tak prehrala piaty duel v sérii a na predposledný Liptovský Mikuláš stráca poltucet bodov.

HK Dukla Trenčín - MsHK Doxxbet Žilina 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 39. Sojčík (T. Bokroš), 60. Radivojevič (Sojčík), 65. Bartovič - 3. Podešva (Beránek, Dubeň), 35. Beránek (Surovka, Matejka)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše D. Hudec 10 min za vrazenie na mantinel, O. Mikula (obaja Trenčín) 10 min za nešportové správanie sa - Matejka (Žilina) 10 min za napadnutie rozhodcov, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: M. Novák, Rencz (Maď.) - Šefčík, Kis-Király (Maď.)
počet divákov: 2042

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Gula, Bohunický, T. Bokroš - Radivojevič, Ölvecký, Sojčík - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, Radjenovič, T. Varga - D. Hudec, Dlouhý, J. Švec - M. Hlinka
Žilina: Fučík - Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Turian, Piegl, Bagin, M. Hudec - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, Podešva, Hvila - Milý, Surovka, Dominik Rehák - Síkela, Ondruš, Coma