49. kolo, Číslo zápasu 291 (Základná časť) Niké Aréna Žilina 367 divákov

Banská Bystrica zvíťazila pod Dubňom napriek trojgólovému manku

ŽILINA 8. januára (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v utorňajšom zápase 49. kola najvyššej slovenskej súťaže nad domácou Žilinou 5:4 po predĺžení.

Pre "baranov" sa zápas nevyvíjal dobre. V 35. minúte vyhnal Samuela Baroša z hosťujúcej bránky Michal Barta, ktorý desiatym gólom v sezóne upravil skóre už na 4:1 v prospech zverencov Stanislava Škorvánka. Ani takýto náskok však domácim na výhru nestačil. Veľkú zásluhu na tom mal najmä kanadský obranca Jordon Southorn, ktorý najskôr strelil druhý gól hostí a štyri sekundy pred treťou sirénou poslal zápas do predĺženia. To trvalo iba 85 sekúnd. O rozhodnutie sa postaral Brock Higgs, ktorý prečíslenie dvoch proti jednému zakončil efektným bekhendovým blafákom.

MsHK Doxxbet Žilina - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:5 po predĺžení (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Góly: 6. Surovka (Barta), 15. Podešva (Beránek, Barta), 31. Hvila (Surovka, Dubeň), 35. Barta (Dubeň, Beránek) - 8. T. Török (Róth), 38. Southorn (Faille, Selleck), 53. K. Sloboda (M. Bartánus), 60. Southorn (Faille, Asselin), 62. Higgs (M. Bartánus, Southorn)
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Babic - Valo, Árkovics (Maď.)
počet divákov: 367

Žilina: Mikoláš - Turian, Kučný, Marek Hudec, Piegl, Bagin, Dubeň, Matejka, Mendrej - Rudolf Huna, Jenčík, Hvila - J. Milý, Surovka, Dominik Rehák - Beránek, Podešva, Barta - Valášek, Hrazdíra, Síkela
Banská Bystrica: Baroš (35. Williams) - B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro - Asselin, É. Faille, Selleck - Koper, Higgs, M. Bartánus - Gabor, Češík, Kabáč - T. Török, D. Sojka, Róth - L. Lunter