49. kolo, Číslo zápasu 289 (Základná časť) Ice rink MAC Budapest, HUN 450 divákov

Liptákom nestačil v Budapešti ani hetrik Urama

BUDAPEŠŤ 8. januára (SITA) - MAC Budapešť zvíťazil v zápase 39. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže nad Liptovským Mikulášom 6:5.

Gólovú prestrelku odštartoval už v druhej minúte Jesse Dudás a napokon v stretnutí nazbieral až štyri kanadské body. Úradovali však aj slovenskí útočníci. Tomáš Klempa dvakrát skóroval a hosťujúci Marek Uram si dokonca pripísal na konto premiérový hetrik v sezóne. Vďaka nemu a Richardovi Hunovi Liptáci vyrovnali v tretej tretine skóre na 5:5, ale nakoniec na body nedosiahli. V 51. minúte sa domáci hráči dostali do prečíslenia, ktoré strelou k ľavej žrdi zakončil Chris Bodó. Negatívna séria zverencov Antona Tomka tak pokračuje ďalej, v novom roku ešte nebodovali a tretíkrát po sebe prehrali rozdielom jedného gólu.

MAC Budapešť (Maď.) - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:5 (1:1, 4:2, 1:2)
Góly: 2. J. Dudás (Dansereau, Negrin), 27. T. Klempa (Negrin, J. Dudás), 27. T. Klempa (J. Dudás), 36. C. Bodó (C. Langkow, Burt), 36. Macaulay (T. Klempa, J. Brown), 51. C. Bodó (J. Dudás, B. Orban) - 15. Uram (R. Varga), 34. R. Varga (M. Bača), 36. Uram (M. Bača), 41. Uram (Kriška), 43. Richard Huna (Róbert Huna)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc st. - Tvrdoň, Výleta
počet divákov: 450

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla - C. Bodó, C. Langkow, B. Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, B. Majoross - Szigeti, Pápa, Szabad - Odnoga
Liptovský Mikuláš: Kislicyn (40. Hollý) - P. Števuliak, Kurali, Fereta, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, M. Bača, J. Nemec - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - R. Varga, A. Tamáši, Uram - J. Sukeľ, M. Piatka, Nechaj - Čenka, Uhrík, Lištiak