8:1
(3:0, 3:0, 2:1)
48. kolo, Číslo zápasu 288 (Základná časť) ZŠ Pavla Demitru, Trenčín 2053 divákov

Trenčín deklasoval Budapešť

TRENČÍN 1. februára (SITA) - Hokejisti Dukly Trenčín v piatkovom stretnutí 48. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy zvíťazili nad MAC Budapešť jednoznačne 8:1.

Už v úvodnej tretine prekonali súperovho brankára trikrát. Postupne sa presadili Radek Dlouhý, Daniel Krejči a Andrew Radjenovic. Rovnaký počet gólov sa "vojakom" podarilo streliť aj v prostrednej časti hry, pričom Andrew Radjenovic v 28. min vyhnal svojím druhým gólom v dueli z bránky Benceho Bálisza, ktorého nahradil Miklós Rajna. V záverečnej tretine najskôr zvýšil už na 7:0 skúsený Milan Bartovič, následne sa však podarilo presadiť aj hosťom, keď sa v 55. min presadil Chris Bodó a pripravil tak Michala Valenta v bránke Trenčína o čisté konto. Na konečných 8:1 upravil gólom z presilovej hry Peter Ölvecký.

HK Dukla Trenčín - MAC Budapešť (Maď.) 8:1 (3:0, 3:0, 2:1)
Góly: 9. Dlouhý (D. Hudec), 15. Krejči (Ölvecký, Cebák), 17. Radjenovic (Starosta, Cebák), 28. Radjenovic (Krejči), 30. Sádecký (Bartovič, Krejči), 40. Rýgl (Bartovič), 42. Bartovič (Sádecký, Krejči), 58. Ölvecký - 55. Bodó (Orban)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Brown (Budapešť) 10 min za napadnutie rozhodcu, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Novák - Synek, Šefčík
počet divákov: 2053

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Krejčí, Bohunický, Gula - O. Mikula, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - J. Švec, Radjenovic, T. Varga - M. Hlinka, Dlouhý, D. Hudec - Luhový
Budapešť: Bálizs (28: Rajna) - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa