2:3 pp
(1:1, 0:1, 1:0, 0:1)
48. kolo, Číslo zápasu 285 (Základná časť) ZŠ Nové Zámky 1258 divákov

Košice dvakrát viedli, z Nových Zámkov si napokon vezú dva body

NOVÉ ZÁMKY 1. februára (SITA) - Hráči HC Košice zvíťazili v stretnutí 48. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže na ľade Nových Zámkov tesne 3:2 po predĺžení.

Skóre duelu otvorila nová posila "oceliarov" Roman Derľuk presným zásahom v dvojnásobnej početnej prevahe. Novozámčanom sa podarilo vyrovnať ešte v prvej tretine, keď sa presadil Tomáš Pospíšil. V druhej dvadsaťminútovke strhol vedenie opäť na stranu Košíc Ján Sýkora, ale o tom, že tento zápas nenájde svojho víťaza po 60 minútach, rozhodol vyrovnávajúcim gólom v 53. min Adam Zbořil. V predĺžení však napokon dva body Košiciam vybojoval Marcel Haščák.

MHC Mikron Nové Zámky - HC Košice 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 13. T. Pospíšil (Kudla), 53. Zbořil - 8. Derľuk (Marcel Haščák), 27. J. Sýkora (Koch, Kafka), 61. Marcel Haščák (Šedivý)
Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Lokšík - Krajčík, Valo
počet divákov: 1258

Nové Zámky: Kristín - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, M. Henderson - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, T. Urban, Šimun - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - Rogoň, B. Fábry, Jakúbek - Slávik
Košice: Habal - Šedivý, M. Dudáš, T. Slovák, Koch, Derľuk, Čížek, McDowell - Suja, Brophey, Spilar - Ščerbatov, Ignatuškin, Marcel Haščák - Kafka, Galamboš, J. Sýkora - P. Lušňák, Klíma, Hričina - Š. Petráš