3:4 sn
(1:1, 1:1, 1:1, 0:0)
48. kolo, Číslo zápasu 284 (Základná časť) Ice rink Miskolc, HUN 1295 divákov

Zvolen triumfoval v Miškovci až v nájazdoch

MIŠKOVEC 1. februára (SITA) - Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom stretnutí 48. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy na ľade Miškovca 4:3 po samostatných nájazdoch.

Už prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, keď na otvárací gól Michala Chovana odpovedal Alexis Loiseau. Domácim sa v prostrednej časti hry dokonca podarilo otočiť skóre zásluhou Bálinta Magosiho. Na jeho presný zásah však v 34. min reagoval Rastislav Špirko. Aj záverečná dvadsaťminútovka priniesla po jednom góle na oboch stranách. Najskôr dostal "bryndziarov" do vedenia Milan Kytnár, ale v 57. min opäť vyrovnal Matyás Vojtkó. Keďže predĺženie o víťazovi nerozhodlo, na rad museli prísť samostatné nájazdy, v ktorých dva body pre Zvolen získal Petr Obdržálek.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - HKM Zvolen 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 18. Loiseau (Harrison, Magosi), 31. Magosi (Loiseau, Harrison), 57. Vojtkó (Vas, Pance) - 6. Michal Chovan (Pöyhönen, Fraser), 34. Špirko (Mitchell, Vandane), 45. Kytnár (Obdržálek, Hraško), rozhodujúci sam. nájazd Obdržálek
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Kiss (Miškovec) a Mitchell (Zvolen) obaja 10 min osobný trest, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Jonák - J. Tvrdoň, Konc ml.
počet divákov: 1295

Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Parizek, Albert, Vojtkó
Zvolen: Skapski - Fraser, Pöyhönen, Michal Roman, Vandane, Ulrych, D. Ružička, Pufahl, Hraško - Handlovský, Špirko, Vandas - Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek - Šišovský, S. Petráš, Mitchell - Andrisík, Holovič, Kelemen