47. kolo, Číslo zápasu 281 (Základná časť) STEEL Arena Košice 3599 divákov

Košice doma nezaváhali a proti Miškovcu získali tri body

KOŠICE 18. januára (SITA) - Hráči HC Košice zvíťazili nad DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:1 v piatkovom zápase najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019.

Východniari sa ujali vedenia v 24. minúte, keď presne namieril obranca Martin Dudáš. O desať minút neskôr vyrovnal skóre stretnutia fínsky útočník hostí Rasmus Kulmala, ale po druhej siréne boli opäť spokojnejší domáci hokejisti. Tesne pred odchodom do šatní skóroval v presilovke ruský legionár Igor Ignatuškin. V záverečnej tretine si Košičania postrážili tesný náskok a v úplnom závere spečatil ich triumf Petr Kafka.

HC Košice - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 24. M. Dudáš (L. Nagy, Spilar), 40. Ignatuškin (Spilar), 60. Kafka (Hričina, Šedivý) - 34. Kulmala
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, M. Novák - Durmis, Rojík
počet divákov: 3599

Košice: Habal - Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, M. Dudáš, Michalčin, J. Cibák - L. Nagy, Suja, Spilar - Š. Petráš, Ignatuškin, P. Lušňák - Hričina, Galamboš, Kafka - Jokeľ, Brophey, T. Klíma - Žitný
Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda - Kulmala, J. Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó