3:2 pp
(1:1, 0:1, 1:0, 1:0)
46. kolo, Číslo zápasu 275 (Základná časť) ZŠ Poprad 1296 divákov

Poprad zdolal Budapešť až v predĺžení

POPRAD 25. januára (SITA) - Hokejisti Popradu zvíťazili v piatkovom zápase 46. kola najvyššej slovenskej súťaže nad MAC Budapešť 3:2 po predĺžení.

V 11. min sa dostali do vedenia domáci hokejisti, keď sa strelecky presadil Dávid Bondra. Hosťom sa následne vďaka druhej útočnej formácii podarilo otočiť vývoj stretnutia. V 16. min vyrovnal Keegan Dansereau a na začiatku prostrednej časti strhol vedenie na stranu maďarského tímu Jared Brown. "Kamzíci" mali jasnú územnú prevahu, ale dlho nevedeli nájsť recept na brankára Ádáma Vaya. Ten mal po druhej tretine na konte 29 úspešných zákrokov, ale v 47. min. druhýkrát inkasoval z hokejky Bondru. Zápas napokon dospel až do predĺženia, ktoré trvalo len 97 sekúnd. Fínsky obranca Joona Erving dobre podporil útok Popradčanov a prečíslenie dvoch proti jednému zakončil presnou strelou z tesnej blízkosti. "Kamzíci" tak ukončili sériu štyroch prehier na domácom ľade a svoje konto upravili na 89 bodov.

HK Poprad - MAC Budapešť (Maď.) 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 11. D. Bondra (Heizer, Miner), 47. D. Bondra (Mlynarovič, Abdul), 62. Erving (Abdul, Vošvrda) - 17. Dansereau (J. Brown, T. Klempa), 25. J. Brown (Dansereau, T. Klempa)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, M. Novák - Frimmel, Šefčík
počet divákov: 1296

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti, Miner, Erving, Brincko - Abdul, Zagrapan, S. Takáč - P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra - Miller, Heizer, Buzzeo - R. Macík, Mlynarovič, Belluš - Kundrik
Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla - C. Bodó, C. Langkow, B. Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa