4:3 sn
(0:0, 1:2, 2:1, 0:0)
45. kolo, Číslo zápasu 270 (Základná časť) STEEL Arena Košice 3762 divákov

Košičania zdolali Zvolen po nájazdoch, rozhodujúci premenil Nagy

KOŠICE 20. januára (SITA) - Hokejisti Košíc zvíťazili v nedeľňajšom zápase 45. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Zvolenom 4:3 po samostatných nájazdoch.

V prvej tretine hrali prím obaja brankári, ktorí zaznamenali po desať úspešných zákrokov. Ako prvý inkasoval v 22. min domáci Vladislav Habal, ktorého z tesnej blízkosti prekonal Samuel Petráš. V 33. min dokázal v presilovke vyrovnať najlepší strelec súťaže Ladislav Nagy, ale o 82 sekúnd neskôr hostia znovu viedli zásluhou Peter Obdržálka. V tretej tretine dokázali "oceliari" dvakrát dotiahnuť náskok súpera, zvládli dlhé oslabenie o dvoch hráčov a napokon zvíťazili po samostatných nájazdoch. Tomáša Tomeka prekonali hneď traja domáci strelci, pričom rozhodujúci gól bol pripísaný spomínanému majstrovi sveta z Göteborgu. Zvolenčania síce prišli o osemzápasovú víťaznú sériu, ale ziskom bodu sa dostali do čela tabuľky. V porovnaní s Banskou Bystricou totiž majú lepšie skóre.

HC Košice - HKM Zvolen 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 33. L. Nagy (Spilar), 44. Brophey (Ignatuškin), 55. Hričina (Brophey, Kafka), rozhodujúci sam. nájazd L. Nagy - 22. S. Petráš (Šišovský), 35. Obdržálek (Michal Chovan, Kytnár), 53. Vandane (Špirko, Vandas)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Suja (Košice) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Soós (Maď.) - Gegáň, Árkovics (Maď.)
počet divákov: 3762

Košice: Habal - Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, M. Dudáš, Michalčin, J. Cibák - L. Nagy, Suja, Spilar - Š. Petráš, Ignatuškin, P. Lušňák - Hričina, Galamboš, Kafka - Jokeľ, Brophey, T. Klíma - Žitný
Zvolen: Tomek - Fraser, Pöyhönen, Zeleňák, Drgoň, Michal Roman, Vandane, D. Růžička, Ulrych - Handlovský, Špirko, Vandas - Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek - Šišovský, S. Petráš, Mitchell - Andrisík, P. Halama, Chlepčok