2:1 sn
(0:1, 1:0, 0:0, 0:0)
45. kolo, Číslo zápasu 266 (Základná časť) ZŠ Pavla Demitru, Trenčín 2684 divákov

Trenčín natiahol úspešnú sériu, Poprad zdolal po nájazdoch

TRENČÍN 20. januára (SITA) - Hokejisti Trenčína zdolali v nedeľňajšom zápase 45. kola najvyššej slovenskej súťaže Poprad 2:1 po samostatných nájazdoch.

Hostia mali vynikajúci vstup do zápasu, keď už po 84 sekundách hry skóroval fínsky obranca Keni Karalahti. Trenčania boli následne aktívnejší, ale dlho sa im nedarilo prekonať českého brankára Tomáša Vošvrdu. Pomohla im až presilová hra, ktorú na začiatku 25. min využil Peter Sojčík. Pre skúseného útočníka to bol už trinásty presný zásah v aktuálnom ročníku. Domáci sa mohli dostať aj do vedenia, ale v 36. min nevyužil nariadené trestné strieľanie Milan Bartovič. Tretia tretina gól nepriniesla, a tak muselo rozhodnúť predĺženie, respektíve samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší "vojaci" a svoju víťaznú domácu sériu natiahli na štyri zápasy. Autorom rozhodujúceho gólu bol Peter Ölvecký.

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 25. Sojčík (Starosta), rozhodujúci sam. nájazd Ölvecký - 2. Karalahti (L. Paukovček, D. Bondra)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Adamec - D. Konc ml., Synek
počet divákov: 2684

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, L. Bohunický, Cebák, T. Bokroš, Gula, Husár - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - O. Mikula, Sádecký, Bartovič - Obuchov, Dlouhý, T. Varga - J. Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec - Špankovič
Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti, Petran, Erving, Ťavoda - Abdul, Zagrapan, S. Takáč - P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra - Kundrik, Heizer, Olejník - R. Macík, Mlynarovič, Belluš