42. kolo, Číslo zápasu 251 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2572 divákov

Miškovec zdolal lídra tabuľky po nájazdoch

BANSKÁ BYSTRICA 13. januára (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice prehrali v nedeľňajšom zápase 42. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy s Miškovcom 2:3 po samostatných nájazdoch.

Domáci mali vynikajúci vstup do zápasu, keď už v 49. sekunde duelu otvoril skóre Marek Bartánus. Napriek streleckej prevahe druhý gól favorita neprichádzal, a tak udreli hostia zásluhou Rasmusa Kulmalu. "Baranov" poslal do opätovného vedenia v 38. min Kanaďan Eric Selleck, ale už o necelé dve minúty bolo znovu vyrovnané, skóroval Ryan Harrison. V tretej tretine i následnom predĺžení gól nepadol, a tak boli diváci svedkami dramatických samostatných nájazdoch. Rozhodlo sa až v šiestej sérii, keď na rozdiel od Érica Failleho prekonal súperovho brankára János Vas. Banská Bystrica po šiestich výhrach našla premožiteľa, avšak naďalej ostáva na čele tabuľky.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 1. M. Bartánus (B. Marshall, Higgs), 38. Selleck (É. Faille, B. Marshall) - 15. Kulmala (Vas, Pance), 39. R. Harrison (Láda, Magosi), rozhodujúci sam. nájazd Vas.
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Fridrich - Vyšný, Výleta
počet divákov: 2572

Banská Bystrica: Williams - B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro - Asselin, É. Faille, Selleck - J. Sýkora, Higgs, M. Bartánus - Róth, Koper, Gabor - Kabáč, O. Giertl, T. Török - L. Lunter
Miškovec: Adorján - D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz, T. Slovák - Kulmala, J. Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó