2:3 pp
(2:1, 0:0, 0:1, 0:1)
42. kolo, Číslo zápasu 249 (Základná časť) Ice rink MAC Budapest, HUN 550 divákov

Zvolen zvrátil nepriaznivé skóre a z Budapešti si vezie víťazstvo

BUDAPEŠŤ 13. januára (SITA) - Hokejisti Zvolena zdolali v nedeľňajšom zápase 42. kola najvyššej slovenskej súťaže MAC Budapešť 3:2 po predĺžení.

Hráči maďarského mužstva začali stretnutie veľmi dobre a už v ôsmej minúte viedli po góloch Jareda Browna a Rolanda Voklu 2:0. V závere prvej tretiny však doplatili na nedisciplinovanosť a Peter Šišovský využitou presilovkou vrátil "bryndziarov" do hry. Navyše, ten istý hráč sa v 46. min strelecky presadil znovu. Z tesnej blízkosti prekonal Benceho Bálizsa a poslal stretnutie do predĺženia. Napriek nevydarenému úvodu si napokon zverenci Andreja Podkonického odniesli z Budapešti víťazstvo. O rozhodnutie sa postaral po 29 sekundách predĺženia využitým prečíslením dvoch proti jednému Peter Obdržálek.

MAC Budapešť (Maď.) - HKM Zvolen 2:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 5. J. Brown (Garát), 8. Vokla - 20. Šišovský (Michal Chovan, Vandane), 46. Šišovský (Handlovský, Obdržálek), 61. Obdržálek (Michal Chovan)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Burt 10 min. osobný trest za nešportové správanie sa - S. Petráš 10 min. osobný trest za nešportové správanie sa, presilovky 0:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner, D. Konc st. - Valo, D. Konc ml.
počet divákov: 550

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla - C. Bodó, C. Langkow, B. Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, Majoross - Szigeti, Pápa, Odnoga - Szabad
Zvolen: Tomek - Fraser, Michal Roman, Zeleňák, D. Růžička, Pufahl, Vandane - Obdržálek, Michal Chovan, Handlovský - Šišovský, Špirko, Mitchell - Pöyhönen, Holovič, S. Petráš - Andrisík, Marcinek