42. kolo, Číslo zápasu 247 (Základná časť) ZŠ Spišská Nová Ves 212 divákov

Liptovský Mikuláš presvedčivo zdolal Žilinu

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 13. januára (SITA) - Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v Spišskej Novej Vsi nad Žilinou presvedčivo 4:0 v rámci nedeľňajšieho zápasu 42. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Už v prvej tretine vyhrával tím písaný ako domáci 3:0 a hostia sa podujali k striedaniu brankárov, keď Maroša Mikoláša medzi tromi žrďami vystriedal Tomáš Fučík po 17. minútach hry. Žilinčania síce v priebehu stretnutia vyslali na bránku súpera 32 striel, ani raz ho však neprekonali. Poisťujúci štvrtý presný zásah Liptákov pridal v 57. min Róbert Huna. Liptovský Mikuláš napriek výhre ostal na predposlednej 11. pozícii v priebežnej tabuľke súťaže so ziskom 39 bodov. Žilinčania sú naďalej poslední (37 bodov).

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Doxxbet Žilina 4:0 (3:0, 0:0, 1:0) - hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 2. Kriška (Róbert Huna), 11. Uhrík (Richard Huna, Piatka), 17. J. Sukeľ (A. Tamáši, Uram), 57. Róbert Huna (Richard Huna, J. Nemec)
Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Kalina - Stanzel, Gajan
počet divákov: 212

Liptovský Mikuláš: Hollý - J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - R. Varga, A. Tamáši, Uram - J. Sukeľ, M. Piatka, P. Števuliak - Uhrík, A. Žiak
Žilina: Mikoláš (17. Fučík) - Turian, Kučný, Matejka, Piegl, Bagin, Dubeň, Marek Hudec - Rudolf Huna, Jenčík, Hvila - J. Milý, Surovka, Dominik Rehák - Beránek, Podešva, Barta - Ondruš, Hrazdíra, Mendrej