4:5 sn
(1:1, 1:1, 2:2, 0:0)
41. kolo, Číslo zápasu 245 (Základná časť) STEEL Arena Košice 3270 divákov

Košičania padli v nájazdoch s Budapešťou, maďarskému tímu podľahli doma už druhýkrát

KOŠICE 11. januára (SITA) - Hokejisti Košíc prehrali s hráčmi Budapešti 4:5 po samostatných nájazdoch v piatkovom súboji 41. kola Tipsport ligy.

Favorizovaní Košičania v Steel aréne viedli 2:1 aj 3:2. ale v tretej tretine prišiel rýchly obrat. István Terbócs dvoma gólmi za 1:23 min otočil na 4:3 pre maďarského zástupcu. Keď sa už zdalo, že Budapešť si z Košíc odnesie všetky tri body rovnako ako začiatkom novembra (víťazstvo 8:4), domáci 12 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnali na 3:3: Gól strelil Patrik Lušňák.

Predĺženie rozhodnutie neprinieslo, ale v samostatných nájazdoch strelci uspeli až päťkrát. Víťazný nájazd predviedol Kanaďan Chris Langkow v službách MAC Budapešť. Košičania v tabuľke klesli na štvrté miesto, Budapešťania sú na desiatej priečke.

HC Košice - MAC Budapešť (Maď.) 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. Galamboš (Hričina, P. Lušňák), 21. M. Dudáš (L. Nagy, McDowell), 44. Š. Petráš (Galamboš), 60. P. Lušňák (Spilar, L. Nagy) - 5. Burt (Ch. Langkow, J. Dudás), 34. B. Orban (Ch. Langkow, J. Dudás), 45. Terbócs (B. Majoross), 47. Terbócs (K. Nagy), rozhodujúci nájazd Ch. Langkow
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Burt (Budapešť) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodujú: Snášel, T. Orolin - Bogdaň, Šoltés, 3270 divákov

Košice: Habal - M. Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Šedivý, Michalčin, Žitný - L. Nagy, Suja, Spilar - Hričina, Ignatuškin, Klíma - Netík, Brophey, Kafka - Š. Petráš, Galamboš, P. Lušňák

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Negrin, Burt, Garát, Szabad, Vokla - C. Bodó, Ch. Langkow, B. Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, B. Majoross - Szigeti, Pápa, Odnoga