39. kolo, Číslo zápasu 229 (Základná časť) Ice rink Miskolc, HUN 1015 divákov

Miškovec tesne zdolal Liptovský Mikuláš, zápas rozhodol Pance

MIŠKOVEC 6. januára (SITA) - Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali na ľade Miškovca 2:3 v zápase 39. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Skóre otvoril šesť sekúnd pred koncom prvej tretiny kanadský obranca Nicholas Crawford, pre ktorého to bol tretí gól v sezóne. Hostia boli strelecky aktívnejší, ale dlho sa im nedarilo prekonať brankára Ádáma Vaya. Až v 42. min nenápadným nahodením od modrej čiary vyrovnal Tomáš Nádašdi. Domáci sa opätovne dostali do vedenia gólom Balázsa Göza, ale v 49. min bolo opäť vyrovnané zásluhou Mária Kuraliho. Zápas v Miškovci smeroval do predĺženia, ale v 57. min strelil tretí gól domácich Žiga Pance. Slovinský útočník bol následne vylúčený, Liptáci hrali približne minútu v šiestich proti štyrom, ale nedokázali vyrovnať. Miškovec, napriek len trom kompletným formáciám, zdolal mužstvo Antona Tomka a napravil si chuť po nečakanej piatkovej prehre s Detvou.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Góly: 20.N. Crawford (Somogyi), 47. Göz (Harrison), 57. Pance (Galanisz, T. Slovák) - 42. Nádašdi (Fereta, A. Tamáši), 49. Kurali (Richard Huna, R. Suchý)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Kalina - M. Orolín, D. Konc ml.
počet divákov: 1015

Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda - Kulmala, Galanisz, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Miskolczi, Vojtkó - Lövei
Liptovský Mikuláš: Kislicyn - R. Suchý, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta, J. Nemec - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Uram, A. Tamáši, R. Varga - J. Sukeľ, M. Piatka, P. Števuliak - L. Žiak, Uhrík, Oško