38. kolo, Číslo zápasu 228 (Základná časť) Ice rink Miskolc, HUN 1125 divákov

Detva si z Miškovca odviezla všetky body

MIŠKOVEC 4. januára (SITA) - Hokejisti Detvy zvíťazili v Miškovci 2:1 v piatkovom stretnutí 38. kola Tipsport ligy.

Domáci nastúpili iba s 15 hráčmi, no aj tak išli do vedenia, keď v 24. min skóroval Balázs Somogyi. Ešte do konca druhej tretiny sa podarilo vyrovnať Matúšovi Chovanovi a v tretej tretine strelil víťazný gól Maroš Surový. Podpoľanci zvíťazili v treťom stretnutí v sérii. V tabuľke im patrí 9. priečka, na ôsmy Miškovec strácajú 10 bodov.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - HC 07 Detva 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Somogyi (Ritó, J. Milam) - 38. Matúš Chovan (Z. Král, J. Tibenský), 47. M. Surový (P. Valent)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše J. Tibenský (Detva) 10 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Štefik - Jobbágy, Bogdaň
počet divákov: 1125

Miškovec: Vay - Vojtkó, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz - Kulmala, Miskolczi, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Galanisz, Ritó
Detva: Zalivin - Betker, Martin Chovan, P. Hraško, J. Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, M. Šimon, - Matúš Chovan, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson - Z. Král, R. Gašpar, J. Tibenský - P. Valent, M. Surový