6:5 pp
(2:2, 2:1, 1:2, 1:0)
36. kolo, Číslo zápasu 216 (Základná časť) ZŠ Detva 1245 divákov

Detva má zo súboja so Zvolenom dva body

DETVA 28. decembra (SITA) - Bitka o rieku Slatina prilákala do hľadiska v Detve vyše 1200 divákov, ktorí videli víťazstvo domáceho tímu nad Zvolenom 6:5 po predĺžení v piatkovom stretnutí 36. kola hokejovej Tipsport ligy.

Podpoľanci väčšinu zápasu viedli a keď Jakub Žilka v jedinej úspešnej presilovke v stretnutí zvýšil v 47. min na 5:3, smerovali domáci za troma bodmi. Lenže potom zabrala dvojica Adam Drgoň - Petr Obdržálek a zariadila predĺženie. V ňom rozhodol o víťazstve domácich už po 36 sekundách Radovan Puliš.

HC 07 Detva - HKM Zvolen 6:5 po predĺžení (2:2, 2:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 4. Murček (Puliš, Hraško), 12. Murček (Ščurko, Betker), 30. Hodgson (J. Žilka, V. Fekiač), 33. P. Hraško (J. Žilka, V. Fekiač), 47. J. Žilka (Martin Chovan, V. Fekiač), 61. Puliš - 9. Michal Chovan (Fraser, Michal Roman), 18. Drgoň (P. Zuzin, Michal Chovan), 34. P. Zuzin (Michal Chovan), 51. Obdržálek (Drgoň), 56. Drgoň (Obdržálek, Zuzin)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Kalina - Tvrdoň, Výleta
počet divákov: 1245

Detva: Zalivin - Betker, Martin Chovan, P. Hraško, J. Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, M. Šimon - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Z. Král - Hodgson, R. Gašpar, Matúš Chovan - J. Tibenský, P. Valent, M. Surový
Zvolen: Skapski (30. T. Tomek) - Fraser, Vandane, Michal Roman, Drgoň, Zeleňák, D. Růžička, Pufahl, Ulrych - Handlovský, Špirko, Šišovský - Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin - Obdržálek, Pöyhönen, Mitchell - Andrisík, Holovič, S. Petráš