33. kolo, Číslo zápasu 198 (Základná časť) ZŠ Poprad 1831 divákov

Poprad po víťazstve nad Banskou Bystricou poskočil na druhé miesto

POPRAD 21. decembra (SITA) - V šlágri 33. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy zvíťazili hráči Popradu v domácom prostredí nad Banskou Bystricou 5:2 a dostali sa tak na druhé miesto tabuľky práve pred svojho piatkového súpera. V prvej tretine bol zápas prerušený v 17. minúte, keď došlo k nepríjemnému stretu domáceho Martina Belluša s Andrejom Šťastným.

Útočník "baranov" musel byť pre podozrenie na vážnejšie zranenia prevezený do nemocnice. V prostrednej časti skóre stretnutia síce otvoril banskobystrický Marek Bartánus, "kamzíci" však zásluhou troch gólov dokonale otočili priebeh stretnutia vo svoj prospech. A hoci ešte krátko pred druhou sirénou znížil na rozdiel jediného gólu Guillaume Asselin, v tretej tretine najskôr Samuel Takáč a sekundu pred koncom aj Radoslav Macík potvrdili triumf Popradčanov.

HK Poprad - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

Góly: 30. Mlynarovič (L. Paukovček, P. Svitana), 34. Zagrapan (Abdul), 37. S. Takáč (Česánek), 45. S. Takáč (Zagrapan, Abdul), 60. R. Macík - 24. Bartánus (Matoušek, Zigo), 40. Asselin (B. Marshall, É. Faille)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše Ťavoda 10 min za bitku, Petran 10 min za nešportové správanie, Belluš (všetci Poprad) 5+DKZ za bitku, Ďatelinka 10 min za nešportové správanie, Southorn 5+DKZ za bitku, Seleck 10 min za nešportové správanie a 10 min za bitku, Nemčík (všetci B. Bystrica) 10 min za bitku, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík, Valach - Orolín, Kollár, 1831 divákov

Poprad: Vošvrda - Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - S. Takáč, Zagrapan, Abdul - R. Macík, L. Paukovček, Belluš - Kundrik, Heizer, R. Svitana

Banská Bystrica: Baroš - B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Biro - Asselin, É. Faille, Selleck - Bartánus, A. Šťastný, Matoušek - Török, Zigo, R. Varga - Gabor, Češík, Kabáč - Sojka