33. kolo, Číslo zápasu 197 (Základná časť) ZŠ Nové Zámky 1235 divákov

Nové Zámky v súboji tabuľkových susedov pokorili Trenčín

NOVÉ ZÁMKY 21. decembra (SITA) - Hokejisti MHC Mikron Nové Zámky zvíťazili nad hráčmi HK Dukla Trenčín 3:1 v piatkovom stretnutí 33. kola slovenskej najvyššej súťaže Tipsport Ligy a vďaka úspechu v súboji tabuľkových susedov sa posunuli na šiestu priečku práve pred "vojakov".

Domáci sa ujali vedenia v závere úvodného dejstva, keď sa presadil v presilovke obranca Patrick Anthony Kudla. V druhej tretine využili početnú výhodu aj hostia a Peter Sojčík vyrovnal. Do prestávky však Novozámčania opäť skórovali zásluhou Adam Zbořila a triumf tímu z juhu Slovenska potvrdil v tretej časti zápasu Radim Hruška.

MHC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 19. Kudla (Šimon, Štrauch), 40. Zbořil (J. Jurík, Zaťko), 56. R. Hruška (Štrauch, Šimun) - 32. Sojčík (O. Mikula, Radivojevič)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše M. Novák (Nové Zámky) a R. Dlouhý (Trenčín) 10 minút za nešportové správanie a T. Bokroš (Trenčín) za vrazenie na mantinel, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Daniel Konc st. - J. Tvrdoň, Daniel Konc ml.

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hain, A. Hatala - Rogoň, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Šimun, B. Fábry, Nejezchleb - M. Henderson, Ondrušek, Rzavský

Trenčín: M. Valent - D. Krejči, Rýgl, Holenda, Gula, Frühauf, Luža, T. Bokroš - M. Hecl, Sojčík, Radivojevič - Bartovič, J. Švec, T. Varga - O. Mikula, R. Dlouhý, D. Hudec - Luhový, J. Pardavý ml., Špankovič - Krajč