5:6 pp
(1:0, 2:1, 2:4, 0:1)
31. kolo, Číslo zápasu 186 (Základná časť) ZŠ Nové Zámky 859 divákov

Poprad po skvelom finiši v Nových Zámkoch triumfoval po predĺžení

NOVÉ ZÁMKY 9. decembra (SITA) - V súboji tabuľkových susedov nestačili Novozámčania na Popradčanov 5:6 po predĺžení v nedeľňajšom súboji 31. kola hokejovej Tipsport ligy.

Nové Zámky sa priblížili k víťazstvu v závere druhej tretiny. Najprv Tomáš Urban premenil v 35 min trestné strieľanie a o minútu a 14 sekúnd pridal ďalší Patrik Rogoň a zvýšil na 3:1. Lenže Podtatranci sa nezlomili a dve a pol minúty pred koncom Arturs Salija vyrovnal na 4:4. V dramatickom závere riadnej hracej doby padol ešte jeden gól na každej strane, no duel dospel do predĺženia. V ňom rozhodol svojim druhým zásahom v stretnutí Lukáš Paukovček.

MHC Mikron Nové Zámky - HK Poprad 5:6 po predĺžení (1:0, 2:1, 2:4 - 0:1)
Góly: 20. T. Urban (Kudla), 35. Urban (tr. strieľanie), 36. Rogoň (Dundáček), 53. B. Fábry (Jakúbek), 59. T. Urban - 24. Macík (Belluš), 52. Macík, 57. Belluš (Mlynarovič, Salija), 58. Salija (P. Svitana, L. Paukovček), 60. L. Paukovček (P. Svitana, D. Bondra), 62. L. Paukovček (Erving)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Kova - Synek, D. Konc ml.
počet divákov: 859

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hain, A. Hatala - M. Sloboda, T. Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, J. Jurík - Jakúbek, B. Fábry, Nejezchleb - M. Henderson, Ondrušek, Slávik
Poprad: Vošvrda - Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - S. Takáč, Zagrapan, Abdul - R. Macík, L. Paukovček, Belluš - R. Václav, Heizer, Kundrik