4:5 pp
(1:1, 1:2, 2:1, 0:1)
30. kolo, Číslo zápasu 176 (Základná časť) ZŠ Poprad 1324 divákov

Miškovec uspel v Poprade po predĺžení

POPRAD 7. decembra (SITA) - HK Poprad nestačil na vlastnom ľade na DVTK Jegesmedvék Miškovec, ktorému podľahol 4:5 po predĺžení v piatkovom stretnutí 30. kola hokejovej Tipsport ligy.

Domáci išli v 7. min do vedenia zásluhou Samuela Takáča. Za hostí vyrovnal v 9. min Ryan Harrison. Miškovec viedol 2:1 po góle Bálinta Magosiho. Za Poprad na 2:2 dorovnával obranca Keni Karalahti, no hostia stihli do druhej prestávky skórovať zásluhou Rasmusa Kulmalu. V úvode tretej tretiny išiel Miškovec po zásahu Zigu Panceho do dvojgólového vedenia. Poprad zapol na vyššie obrátky a zásluhou presných zásahov Martina Belluša a Patrika Svitanu poslal stretnutie do predĺženia. V ňom stačilo hosťom iba 47 sekúnd, aby rozhodli o svojom dvojbodovom víťazstve. Poprad napriek prehre ostáva na 4. mieste. Miškovec je na 8. priečke.

HK Poprad - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 4:5 po predĺžení (1:1, 1:2, 2:1 - 0:1)
Góly: 7. S. Takáč (L. Paukovček, P. Svitana), 37. K. Karalahti (Zagrapan), 52. Belluš (R. Macík, L. Paukovček), 58. P. Svitana (Mlynarovič) - 9. R. Harrison (Loiseau, Magosi), 35. Magosi (Loiseau), 40. Kulmala, 41. Pance (Kiss), 61. J. Vas (N. Crawford)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše Marcel Petran (Poprad) 10 min za napádanie rozhodcov, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Kalina - Kollár, Rojík
počet divákov:1324

Poprad: Nechvátal - Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - S. Takáč, Zagrapan, Abdul - R. Macík, L. Paukovček, Belluš - R. Václav, Heizer, Kundrik,
Miškovec: Adorján - Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz - Kulmala, J. Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó, Hajós, Ritó