2:8
(0:2, 1:3, 1:3)
28. kolo, Číslo zápasu 168 (Základná časť) Ice rink MAC Budapest, HUN 620 divákov

Nitra v Budapešti pretrhla trojzápasovú šnúru bez víťazstva

BUDAPEŠŤ 28. októbra (SITA) - HK Nitra ukončil trojzápasovú šnúru bez víťazstva, v nedeľňajšom stretnutí 17. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy zvíťazil na ľade MAC Budapešť 8:2.

Hostia viedli po polovici zápasu 4:0 - v prvej tretine skórovali Judd Blackwater a Juraj Majdan, v druhej Lane Scheidl a Marek Slovák. Domáci pred druhou prestávkou skorigovali zásluhou Chrisa Langkowa, ale vzápätí opäť inkasovali z hokejky Adriána Slobodu. V tretej tretine sa ako prví radovali domáci, keď sa presadil Tomáš Klempa. Posledné slovo patrilo Nitre po dvoch góloch v rozpätí 70 sekúnd z hokejky Samuela Bučeka a zásahu Dalibora Bortňáka. "Corgoni" sú v ligovej tabuľke siedmi, Budapešť je jedenásta.

MAC Budapešť (Maď.) - HK Nitra 2:8 (0:2, 1:3, 1:3)
Góly: 37. C. Langkow, 47. Klempa (Dansereau) - 9. Blackwater, 17. Majdan (Čaládi, K. Morrison), 21. Scheidl (K. Morrison), 32. Marek Slovák (Blackwater, Korím), 39. A. Sloboda (Miroslav Pupák), 54. S. Buček (B. Rapáč), 55. S. Buček (B. Rapáč), 60. Bortňák
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Marek Slovák (Nitra) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Goga, Lokšík - Vyšný, Kacej,
počet divákov: 620

Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, Fejes, Burt, Dudás, Vokla - Bodó, C. Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, Kreisz, Szabad - Szigeti, Majoross, Odnoga
Nitra: Šimboch - Rácz, Mezei, K. Morrison, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Korím - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - S. Buček, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, D. Richard - J. Majdan, Čaládi, J. Šiška - L. Hrušík