3:2 pp
(2:0, 0:1, 0:1, 1:0)
28. kolo, Číslo zápasu 166 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2566 divákov

Košičanom nestačili ani dva góly Nagya, "baranov" zachránil Zigo

BANSKÁ BYSTRICA 30. novembra (SITA) - V šlágri 28. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy zdolala Banská Bystrica Košice 3:2 po predĺžení.

Skóre stretnutia otvoril už po 34 sekundách hry Éric Faille, ktorý ešte pred prvou sirénou pridal aj druhý presný zásah. Potom však prišli chvíle Ladislava Nagya. Kapitán Košíc najskôr znížil v závere prostrednej časti hry na rozdiel jediného gólu, aby následne v tretej tretine z trestného strieľania vyrovnal. Ani to však na triumf hostí nestačilo, v predĺžení definitívne naklonil misky váh na stranu "baranov" Tomáš Zigo.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 1. É. Faille (J. Sýkora, Mihálik), 17. É. Faille (A. Šťastný), 63. Zigo - 38. L. Nagy, 51. L. Nagy (tr. strieľanie)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík, M. Novák - Tvrdoň, Synek, 2566 divákov

Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka,Biro - Asselin, Higgs, Selleck - J. Sýkora, É. Faille, Zigo - Kabáč, Češík, Gabor - R. Varga, T. Surový, A. Šťastný - T. Török

Košice: Škorvánek - M. Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Pretnar - L. Nagy, Brophey, Kafka - Suja, Galamboš, Spilár - Šoltés, Ignatuškin, Hričina - Š. Petráš, Klíma, Jokeľ - Krajňák