27. kolo, Číslo zápasu 161 (Základná časť) ZŠ Zvolen 1489 divákov

Zvolen doma tesne podľahol Novým Zámkom

ZVOLEN 27. novembra (SITA) - Hokejisti Zvolena na domácom ľade podľahli Novým Zámkom 1:2 v utorňajšom zápase 27. kola Tipsport ligy.

Hostia sa dostali do vedenia zásluhou presného zásahu Juraja Juríka už v 10. minúte počas vlastného oslabenia. O tri minúty neskôr pridal ďalší gól Novozámčanov Andreas Štrauch. Hráčom HKM sa podarilo znížiť až v 50. minúte vďaka Lukášovi Handlovskému. Išlo však iba o kozmetickú úpravu výsledku, keďže vyrovnávajúci gól už v závere nepadol. Zvolen prehral tretí z ostatných štyroch zápasov. Na konte má rovnako ako Košice 61 bodov, napriek tomu zostáva v priebežnej tabuľke ligovým lídrom. Novým Zámkom naďalej patrí šiesta priečka.

HKM Zvolen - MHC Mikron Nové Zámky 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 50. Handlovský (Vandas) - 10. J. Jurík, 13. Štrauch (Bajtek, T. Urban)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše T. Urban, Bajtek (obaja N. Zámky) 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik, Kalina - Jobbágy, Krajčík, Beniač
počet divákov: 1489

Zvolen: Tomek - P. Ulrych, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Pöyhönen, A. Drgoň, Pufahl, M. Roman - Handlovský, Špirko, Vandas, P. Lušňák, Obdržálek, Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin, Kelemen, S. Petráš, Šišovský
Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Hatala - Bajtek, T. Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, J. Jurík - Jakúbek, B. Fábry, Nejezchleb - Ľ. Buc, Ondrušek Slávik