4:1
(2:0, 0:0, 2:1)
27. kolo, Číslo zápasu 158 (Základná časť) Tipsport Aréna Nitra 2112 divákov

Nitra pokračuje vo víťaznom ťažení, proti Trenčínu uspela šiesty raz po sebe

NITRA 27. novembra (SITA) - Hokejisti HK Nitra zdolali Duklu Trenčín 4:1 v utorňajšom zápase 27. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport Ligy a udržali sa na piatej priečke tabuľky.

Domáci išli do vedenia v 14. minúte, keď v presilovke skóroval obranca Branislav Mezei. Ešte do prestávky sa presadil aj ďalší nitriansky bek, Michala Valenta prekonal Miroslav Pupák. V úvode tretej tretiny pridali "corgoni" tretí presný zásah zásluhou Dalibora Bortňáka a následne sa snažili uhájiť čisté konto pre brankára Nathana Lawsona. Kanadský gólman napokon v závere stretnutia raz inkasoval, keď ho prestrelil Milan Bartovič. Nitrania si však nenechali vziať šieste víťazstvo v rade. Výsledkovú definitívu dal duelu Judd Blackwater, ktorý napol sieť šesť sekúnd pred záverečnom sirénou. Zverenci Andreja Kmeča majú od konca reprezentačnej prestávky najlepšiu ligovú bilanciu spomedzi všetkých dvanástich klubov. "Vojaci" naopak po dvoch tesných triumfoch zaváhali a zostávajú na siedmej priečke.

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 14. Mezei (Marek Slovák, Majdan), 18. Miroslav Pupák (S. Buček, B. Rapáč), 46. Bortňák (B. Rapáč, S. Buček), 60. Blackwater (B. Rapáč, McCormack) - 57. Bartovič (Rýgl, D. Krejči)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák (SR), Babic (Maď.) - Šefčík (SR), Pálkövi (Maď.)
počet divákov: 2112

Nitra: Lawson - McCormack, Mezei, K. Morrison, Korím, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, J. Šiška, Pätoprstý
Trenčín: M. Valent - D. Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, Kovář, Jakubec, Luža - J. Švec, Sojčík, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, R. Dlouhý, T. Varga - Špankovič, J. Pardavý ml., D. Hudec