27. kolo, Číslo zápasu 157 (Základná časť) Ice rink MAC Budapest, HUN 475 divákov

Liptovský Mikuláš odchádza z Budapešti s debaklom

BUDAPEŠŤ 27. novembra (SITA) - Hokejisti Budapešti triumfovali v zápase 27. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Liptovským Mikulášom jednoznačne 8:2.

Po prvej tretine bolo všetko otvorené, keďže maďarské mužstvo doma viedlo iba rozdielom jedného gólu. V prostrednej časti ale Liptáci inkasovali päťkrát, čím prakticky stratili šancu na bodový zisk. Nepomohla im ani zmena brankára. Antona Kislicyna nahradil Juraj Hollý, no ten odchytal iba necelých osemnásť minút a inkasoval štyri góly. Darilo sa najmä prvej formácii MAC, ktorá sa postarala o päť gólov, z toho po dva strelili Krisztián Nagy a Chris Bodó. Budapešť sa vďaka trom získaným bodom posunula v tabuľke na desiate miesto, keď jej pomohla aj výhra Miškovca na ľade Detvy.

MAC Budapešť (Maď.) - MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:2 (2:1, 5:1, 1:0)
Góly: 6. J. Dudás (Negrin, K. Nagy), 9. Bodó (Pozsgai, Burt), 23. Bodó (K. Nagy, J. Dudás), 29. K. Nagy (Burt, Bodó), 30. Terbócs (Odnoga, Pozsgai), 32. Dansereau (Kreisz, J. Dudás), 34. K. Nagy (Bodó, Macaulay), 55. J. Brown (T. Klempa, Dansereau) - 17. Uram (A. Tamáši, Mezovský), 25. Oško
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Fridrich - D. Konc ml., J. Valo

Budapešť: Rajna - J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Macaulay, Pozsgai, Bugár - Bodó, C. Langkow, K. Nagy - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Szabad, Terbócs, Odnoga - Szigeti, Majoross, Kreisz
Liptovský Mikuláš: A. Kislicyn (od 23. do 40. Hollý) - R. Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, M. Bača, Fereta, J. Nemec, Košecký - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - Vybiral, A. Tamáši, Uram - A. Lištiak, M. Piatka, Heikkilä - Oško, Uhrík, Števuliak