3:2 pp
(0:2, 1:0, 1:0, 1:0)
26. kolo, Číslo zápasu 155 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2491 divákov

Banská Bystrica natiahla víťaznú šnúru na osem zápasov a prerušila sériu Nitry

BANSKÁ BYSTRICA 4. decembra (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice dokázali v utorkovej dohrávke 26. kola Tipsport ligy 2018/2019 zvíťaziť nad hráčmi Nitry 3:2 po predĺžení.

Domáci pritom nezačali v tomto stretnutí vôbec dobre. Už v 5. min otvoril skóre Juraj Majdan a o tri minúty neskôr ho napodobnil jeho spoluhráč Branislav Rapáč. "Barani" sa do zápasu vrátili až v druhej tretine, kedy znížil Juraj Sýkora. O vyrovnanie sa tri minúty pred koncomriadneho hracieho času postaral Kanaďan Eric Selleck. V predĺžení urobili hostia chybu, keď dostali dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľade a následne rozhodol o víťazstve "baranov" Éric Faille. "Corgoni" tak po tejto prehre prišli o svoju osemzápasovú šnúru víťazstiev. Naopak, pre Banskú Bystricu to bolo práve ôsme víťazstvo v sérii.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 40. J. Sýkora (B. Marshall, Asselin), 57. Selleck (B. Marshall, K. Sloboda), 62. É. Faille (A. Šťastný, J. Sýkora) - 5. Majdan (Scheidl), 8. B. Rapáč (Blackwater, McCormack)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše Lichanec (Banská Bystrica) 10 min osobný trest za napadnutie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Stano - Rojík, Synek, Majling
počet divákov: 2491

Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Bodnár - Asselin, É. Faille, Selleck - J. Sýkora, A. Šťastný, Török - Kabáč, Češík, Gabor - R. Varga, Zigo, Lichanec
Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, Versteeg, Miroslav Pupák, Pätoprstý, Korím - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, E. Čaládi, J. Šiška