24. kolo, Číslo zápasu 139 (Základná časť) Niké Aréna Žilina 61 divákov

Liptovský Mikuláš ukončil šesťzápasovú víťaznú sériu Zvolena

ŽILINA 20. novembra (SITA) - Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali v Žiline pred 61 fanúšikmi HKM Zvolen 2:1 v utorňajšom stretnutí 24. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019.

Prvý gól padol až v druhej tretine, Liptákov poslal do vedenia Róbert Huna. Hoci v 46. min vyrovnal stav stretnutia Milan Kytnár, o 5 minút neskôr sa tešili znovu hráči MHk 32 presným zásahom Richarda Hunu v presilovej hre. Liptáci bodovali naplno po sérii troch prehier a pripravili Zvolenčanom prvý nezdar po šiestich víťazstvách po sebe.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) - hralo sa v Žiline
Góly: 38. Róbert Huna (Richard Huna, Kriška), 51. Richard Huna (Róbert Huna, Suchý) - 46. Kytnár (Zuzin, Chovan)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Vandan (Zvolen) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Soós (Maď.) - R. Gajan st., Pálkövi (Maď.), Martinko
počet divákov: 61

Liptovský Mikuláš: J. Hollý - R. Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, J. Nemec, Košecký, M. Bača, Fereta - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Vybiral, A. Tamáši, M. Uram - A. Lištiak, Piatka, Hekkilä - Oško, Uhrík, L. Žiak
Zvolen: Skapski - M. Pufahl, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Ulrych, Drgoň, Pöyhönen - Handlovský, Špirko, Vandas - Obdržálek, Lušňák, Šišovský - Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin - S. Petráš, Holovič, Marcinek