2:7
(1:3, 1:3, 0:1)
23. kolo, Číslo zápasu 138 (Základná časť) STEEL Arena Košice 5883 divákov

Zvolen v šlágri nedal šancu domácim Košiciam

KOŠICE 18. novembra (SITA) - Priebežný líder tabuľky najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy HKM Zvolen zvíťazil v nedeľňajšom šlágri 23. kola na ľade Košíc jednoznačne 7:2.

Do stretnutia síce lepšie vstúpili domáci, keď skóre otvoril už v 6. minúte Gabriel Spilár, Zvolen však na inkasovaný gól zareagoval až troma presnými zásahmi. Postupne sa presadili Michael Vandas, kapitán Rastislav Špirko aj Peter Šišovský. Rovnaký priebeh mala aj druhá tretina. Domáci Oceliari síce znížili zásluhou Evana Bropheyho, Zvolenčania však znova našli odpoveď troma gólmi. V záverečnej dvadsaťminútovke uzavrel skóre stretnutia na konečných 7:2 v prospech "bryndziarov" svojim premiérovým presným zásahom na slovenských klziskách obranca Matthew Pufahl. Zvolen zvýšil náskok v tabuľke pred druhými Košicami na 7 bodov.

HC Košice - HKM Zvolen 2:7 (1:3,1:3, 0:1)
Góly: 6. Spilár (Pulli, Galamboš), 25. Brophey (M. Haščák, L. Nagy) - 7. Vandas (Handlovský, Špirko), 14. Špirko (Obdržálek), 19. Šišovský (Lušňák, Obdržálek), 26. P. Zuzin, 37. Kytnár (Drgoň, P. Zuzin), 37. Špirko (D. Vandane, Handlovský), 53. M. Pufahl (Vandas)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel (SR), Juhász (Maď.) - Smrek (SR), Kis-Király (Maď.)
počet divákov: 5883

Košice: Habal (37. Škorvánek) - Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Lenďák, Krajňák - L. Nagy, Brophey, M. Haščák - Š. Petráš, Suja, Netík - Šoltés, Ignatuškin, Spilár - Klíma, Galamboš, Žitný
Zvolen: Tomek - M. Pufahl, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Ulrych, Drgoň, Pöyhönen - Handlovský, Špirko, Vandas - Obdržálek, Lušňák, Šišovský - Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin - S. Petráš, Holovič, Marcinek