3:4
(0:0, 2:1, 1:3)
23. kolo, Číslo zápasu 137 (Základná časť) Niké Aréna Žilina 479 divákov

Detva otočila v závere duel so Žilinou

ŽILINA 18. novembra (SITA) - Hokejisti Žiliny nezvládli nedeľňajší zápas 23. kola Tipsport ligy 2018/2019 a prehrali s Detvou po výsledku 3:4.

Skóre sa domácim podarilo otvoriť v 24. min. zásluhou Petra Húževku. O šesť minút neskôr ho dokázal napodobniť Richard Jenčík a dostal tak Žilinu do dvojgólového vedenia. Tento náskok však "vlkom" dlho nevydržal. Minútu po druhom góle domácich dokázal znížiť Michal Murček. Ďalšie štyri góly videli diváci až v záverečnej desaťminútovke. Najprv v 53. minúte vyrovnal Radovan Puliš. Misky váh na stranu "podpoľancov" naklonil v 56. min Jakub Žilka. No Žilinčania dokázali zdramatizovať zápas gólom v poslednej minúte. Vidinu predĺženia ale odvrátil Michal Murček, ktorý 17 sekúnd pred koncom rozhodol o víťazstve Detvy. Hosťom patrí v tabuľke 8. miesto, Žilina je naďalej na poslednej 12. priečke.

MsHK DOXXbet Žilina - HC 07 Detva 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)
Góly: 24. Húževka (Dominik Rehák, L. Dubeň), 30. Jenčík (Rudolf Huna, Podešva), 59. Podešva (Rudolf Huna, Hvila) - 31. Murček (Martin Ďaloga, R. Gašpar), 53. Puliš (Kuklev, Matúš Chovan), 56. Žilka (F. Fekiač, Tibenský), 59. Murček (Puliš, Kuklev)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müller, Fridrich - M. Orolín, D. Konc
počet divákov: 479

Žilina: Mikoláš - Piegl, Kučný, Bagin, Jankovič, Matejka, Marek Hudec, Pastor, L. Dubeň - Balej, Surovka, Barta - Rudolf Huna, Podešva, Jenčík - Hvila, J. Ručkay, Milý - Síkela, Húževka, Dominik Rehák
Detva: Zalivin - Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, Šimon, F. Fekiač, Král - Puliš, Murček, Ščurko - R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Žilka, Matúš Chovan, Tibenský - M. Surový, P. Valent, Giľák