3:2 pp
(0:1, 1:1, 1:0, 1:0)
22. kolo, Číslo zápasu 129 (Základná časť) Tipsport Aréna Nitra 1920 divákov

Nitra doma otočila duel s Detvou, v predĺžení rozhodol Slovák

NITRA 16. novembra (SITA) - Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatkovom stretnutí 22. kola slovenskej najvyššej súťaže Tipsport Ligy 2018/19, keď v domácom prostredí zdolali HC 07 Detva 3:2 po predĺžení.

Pre "Corgoňov" sa pritom zápas dlho nevyvíjal dobre, pretože v 25. minúte prehrávali 0:2 po presných zásahoch Martina Chovana a Michala Murčeka. V polovici súboja však znížil Kale Kerbashian a v záverečnej minúte riadneho hracieho času vyrovnal ďalší kanadský legionár Judd Blackwater. V predĺžení Nitrania následne zužitkovali psychickú výhodu a Marek Slovák im zabezpečil dva body.

HK Nitra - HC 07 Detva 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 30. Kerbashian (Majdan, Scheidl), 60. Blackwater, 61. M. Slovák (Lantoši, McCormack) - 20. Martin Chovan (Puliš, Ščurko), 25. Murček (Ščurko, Puliš)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Richard (Nitra) 10 minút a Sládok (Detva) 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner (SR), Babic (Maď.) - Synek (SR), Váczi (Maď.), 1920 divákov

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, Korím - Blackwater, M. Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Fominych - Buček, Čaládi, J. Šiška

Detva: Zalivin - Gachulinec, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F. Fekiač, Král, Kuklev - Puliš, Murček, Ščurko - R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Žilka, Matúš Chovan, Tibenský - M. Surový, P. Valent, Giľák