2:1
(0:0, 2:0, 0:1)
20. kolo, Číslo zápasu 120 (Základná časť) ZŠ Poprad 983 divákov

Poprad zdolal Nové Zámky, víťazný gól dosiahol Svitana

POPRAD 4. novembra (SITA) - Hokejisti Popradu v nedeľňajšom zápase 20. kola najvyššej slovenskej súťaže zdolali Nové Zámky 2:1.

Po bezgólovej prvej tretine sa prvýkrát menilo skóre v 22. min, keď vylúčenie Henricha Ručkaya potrestal Radomír Heizer. Domáci boli v prostrednej časti stretnutia aktívnejší a v 35. min zásluhou Patrika Svitanu zvýšili svoj náskok na 2:0. Pri zásahu hokejbalového majstra sveta si pripísal druhú asistenciu brankár Tomáš Vošvrda. Ten si napokon čisté konto neudržal, pretože ho v polovici tretej tretiny prekonal Filip Bajtek. Hosťujúci tréner Milan Jančuška 58 sekúnd pred treťou sirénou odvolal brankára Košarišťana, ale jeho tímu sa už nepodarilo vyrovnať.

HK Poprad - MHC Mikron Nové Zámky 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 22. Heizer (S. Takáč, P. Svitana), 35. P. Svitana (Zagrapan, Vošvrda) - 49. Bajtek (Urban, Štrauch)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Juhász - Kollár, Vincze
počet divákov: 984

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Š. Fabian - R. Václav, Mlynarovič, S. Takáč - P. Koyš, Zagrapan, Kundrik - D. Bondra, Heizer, P. Svitana - Paukovček, Belluš
Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, M. Novák, M. Henderson, Hatala - Bajtek, Urban, Štrauch - H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík - Sloboda, Jakúbek, Rogoň - Ondrušek, Fábry, Slávik