2:3 pp
(0:2, 2:0, 0:0, 0:1)
20. kolo, Číslo zápasu 117 (Základná časť) Ice rink MAC Budapest, HUN 520 divákov

Zvolenčania stratili v Budapešti bod, zvíťazili až po predĺžení

BUDAPEŠŤ 4. novembra (SITA) - Hokejisti Zvolena získali na ľade maďarského tímu MAC Budapešť dva body za triumf 3:2 po predĺžení v súboji 20. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Súboj prvého s posledným spočiatku vyzeral pre hostí dobre, keďže v prvej tretine sa strelecky presadili Marco Halama a kanadský legionár Davis Vandane. "Bryndziari" o náskok prišli v II. tretine, v ktorej brankára Tomáš Tomeka prekonali obrancovia Ákos Szigeti a Jesse Dudás. V tretej tretine gól nepadol, v predĺžení druhý bod pre Zvolenčanov zariadil Michal Chovan. Zverenci Andreja Podkonického majú po nedeli na svojom konte 50 bodov a pred druhými Košicami majú náskok siedmich bodov.

MAC Budapešť (Maď.) - HKM Zvolen 2:3 po predĺžení (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 36. Szigeti (Burt), 39. J. Dudás (Dansereau, J. Brown) - 10. M. Halama (D. Ružička, Špirko), 17. Vandane (Vandas, Šišovský), 64. Michal Chovan (Šišovský, Ulrych)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Goga - Konc ml., Výleta
počet divákov: 520

Budapešť: Bálizs - Bugár, Pozsgai, Fejes, Burt, J. Dudás, Vokla, Szigeti - Bodó, C. Langkow, B. Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Kreisz - Szabad, Majoross, Odnoga
Zvolen: Tomek - Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Pöyhönen, Drgoň - Špirko, M. Halama, Vandas - Šišovský, S. Petráš, Lušňák - Zuzin, Kytnár, Michal Chovan - Andrisík, P. Halama, Marcinek