20. kolo, Číslo zápasu 115 (Základná časť) ZŠ Spišská Nová Ves 294 divákov

Liptovský Mikuláš jednoznačne triumfoval nad Žilinou

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 4. novembra (SITA) - Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 6:2 v nedeľňajšom stretnutí 20. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Úvodný gól stretnutia strelil v 10. min útočník Liptákov Róbert Huna, na ktorého zásah o 80 sekúnd neskôr odpovedal Michal Bárta zo Žiliny. Liptovskému Mikulášu vrátil vedenie Martin Kriška v 17. min. V II. tretine zvýšili náskok "domácich" na tri góly Patrik Oško s Radoslavom Suchým. V 32. min znížil na rozdiel dvoch zásahov ďalší z bratov Hunovcov Rudolf, v III. tretine však Oško s Kriškom druhými gólmi v zápase spečatil triumf MHk. Liptovský Mikuláš si pripísal ôsmy triumf v sezóne a má na konte 29 bodov, Žilina doposiaľ získala o šesť bodov menej.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Doxxbet Žilina 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) - hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 10. Róbert Huna (Suchý, Kurali), 17. Kriška (L. Žiak), 22. Oško, 28. Suchý (Uram), 52. Oško (J. Sukeľ, Matej Bača), 57. Kriška (J. Sukeľ, Suchý) - 11. Bárta (Kučný), 32. Rudolf Huna (Jenčík)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, T. Orolin - Šoltés, Stanzel

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - Matej Bača, Nádašdi, J. Nemec, Horváth, Suchý, Kurali, Mezovský, Košecký - L. Žiak, Tamáši, Kriška - J. Sukeľ, Oško, Uram - Róbert Huna, Richard Huna, Nechaj - Uhrík, Piatka, Lištiak
Žilina: Horčička - Bagin, Kučný, Žilin, Mendrej, Matejka, Pastor - Milý, Podešva, Bárta - Rudolf Huna, Surovka, Jenčík - J. Ručkay, Húževka, Síkela - Mokrohajský, Dominik Rehák, Hrazdíra