2:4
(0:0, 2:4, 0:0)
19. kolo, Číslo zápasu 114 (Základná časť) Niké Aréna Žilina 826 divákov

Nitra otočila zápas so Žilinou a triumfovala 4:2

ŽILINA 2. novembra (SITA) - Hokejisti HK Nitra triumfovali na ľade MsHK Doxxbet Žilina 4:2 v piatkovom stretnutí slovenskej najvyššej súťaže Tipsport ligy 2018/2019.

Po bezgólovej prvej tretine vstúpili do prostredného dejstva lepšie domáci, gólmi Dominika Reháka a Michala Bartu viedli v 27. min už 2:0. Nitrania dvoma zásahmi v priebehu 16 sekúnd vyrovnali, presadili sa Erik Čaládi a Juraj Majdan. Hostia sa ešte v druhej tretine dostali do vedenia, keď sa presadili Graeme McCormack a Kale Kerbashian. V tretej tretine neskóroval ani jeden tím a Nitrania si zo Žiliny odniesli všetky body. Žilinčania neuspeli po dvoch triumfoch, hokejisti HK Nitra predĺžili sériu víťazstiev na tri duely.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 2:4 (0:0, 2:4, 0:0)
Góly: 25. Dominik Rehák (Hrazdíra), 27. Bárta (Podešva) - 28. Čaládi (Mezei), 28. J. Majdan (K. Morrison), 30. McCormack (Lantoši, J. Majdan), 30. Kerbashian
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Rencz - Vyšný, Pálkövi
počet divákov: 826

Žilina: Horčička - Bagin, Kučný, Žilin, Mendrej, Matejka, Pastor - Milý, Podešva, Bárta - Rudolf Huna, Surovka, Jenčík - J. Ručkay, Húževka, Síkela - Mokrohajský, Dominik Rehák, Hrazdíra
Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, Čaládi, Korím - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - S. Buček, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, J. Majdan - Fominych, D. Richard, J. Šiška