2:3 pp
(2:0, 0:1, 0:1, 0:1)
18. kolo, Číslo zápasu 103 (Základná časť) ZŠ Spišská Nová Ves 180 divákov

Víťazná séria Nitry pokračuje, na Spiši rozhodol Buček

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 2. decembra (SITA) - Hokejisti Liptovského Mikuláša podľahli v dohrávke 18. kola najvyššej slovenskej súťaže Nitre 2:3 po predĺžení.

Lepšie začali domáci, ktorí si v prvom dejstve vypracovali dvojgólový náskok. V 10. min bekhendovou strelou otvoril skóre Matej Bača a o tri minúty neskôr zakončil bratskú spoluprácu Hunovcov svojím ôsmim gólom v sezóne Richard. V polovici zápasu však vsietil kontaktný gól Lane Scheidl a v 55. minúte zužitkoval prečíslenie dvoch proti jednému gólom Kale Kerbashian. Na Spiši sa po góloch kanadských útočníkov muselo predlžovať, ale navyše sa hralo len 48 sekúnd. Po vhadzovaní v útočnom pásme sa dostal k puku Samuel Buček a osamotený pred Antonom Kislicynom nezaváhal. Zverenci Antonína Stavjaňu vyhrali ôsmy duel po sebe a patrí im piate miesto tabuľky so ziskom 57 bodov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1) - hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 10. M. Bača (Uram, Uhrík), 13. Richard Huna (Róbert Huna, Kriška) - 31. Scheidl (Lantoši, McCormack), 55. Kerbashian (Lantoši, Blackwater), 61. S. Buček (Bortňák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Soós (Maď.) - Jobbágy, Soltész (Maď.)
počet divákov: 180

Liptovský Mikuláš: A. Kislicyn - Nádašdi, M. Bača, Mezovský, Kurali, Košecký, Fereta, R. Suchý, J. Nemec - Heikkilä, Oško, Uram - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - A. Lištiak, Uhrík, Žiak - A. Tamáši, M. Piatka, Števuliak
Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, K. Morrison, Korím, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, E. Čaládi, J. Šiška