2:5
(2:0, 0:2, 0:3)
16. kolo, Číslo zápasu 94 (Základná časť) ZŠ Poprad 1906 divákov

Košický obrat v Poprade

POPRAD 26. októbra (SITA) - Košickí hokejisti zvíťazili v Poprade 5:2 v piatkovom súboji 16. kola Tipsport ligy a priebežne sa ocitli o 1 bod pred Zvolenčanmi na čele tabuľky slovenskej najvyššej súťaže.

Vo východniarskom derby viedli domáci po prvej tretine 2:0, keď sa v rozpätí necelých troch minút strelecky presadili Patrik Koyš a Samuel Takáč.

V druhej tretine prišlo košické vyrovnanie zásluhou Tomáša Klímu a Evana Brophea. Pôsobivý obrat dovŕšili hostia v tretej desaťminútovke, keď od 46. do 53. min strelili góly Tomáš Hričina, Petr Kafka a Marcel Haščák. Dva góly strelili "oceliari" v presilovkách a ďalšie dva pridali v oslabení. Košičania odplatili Popradčanom prehru 0:1 z domáceho ľadu z úvodu súťažného ročníka.

HK Poprad - HC Košice 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)
Góly: 4. P. Koyš (Salija, Abdul), 7. S. Takáč (D. Brejčák) - 22. T. Klíma, 38. Brophey (Šoltés, Marcel Haščák), 46. Hričina (Netík, R. Žitný), 50. Kafka (T. Klíma), 53. Marcel Haščák (Pulli, R. Žitný)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Kókai, M. Novák - Gegáň, Pálkövi
počet divákov: 1906

Poprad: Gračnar - D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, Š. Fabian - R. Václav, Mlynarovič, S. Takáč - P. Koyš, Zagrapan, Abdul - D. Bondra, Heizer, P. Svitana - Macík, L. Paukovček, Belluš
Košice: Škorvánek - Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš, Lenďák, Krajňák - L. Nagy, Brophey, Marcel Haščák - Kafka, Suja, Netík - Šoltés, Galamboš, Spilar - R. Žitný, T. Klíma, Hričina