16. kolo, Číslo zápasu 91 (Základná časť) ZŠ Spišská Nová Ves 328 divákov

Liptovský Mikuláš má tri body zo zápasu s Budapešťou

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 26. októbra (SITA) - Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali 4:1 MAC Budapešť v piatkovom stretnutí 16. kola Tipsport ligy.

Liptáci išli vo svojom prechodnom domove v Spišskej Novej Vsi za troma bodmi od úvodu, prvú tretinu vyhrali 2:0 po góloch Jakuba Nemca a Adama Nechaja. Lenže v druhej tretine utiekol domácim obrancom Chris Langkow a vrátil maďarský tím do hry. Pokoj do záveru zápasu pre Liptovský Mikuláš zabezpečil obranca Samuel Fereta, ktorý presne trafil strelou od modrej čiary. V závere ešte pridal poistku Marek Uram. Liptáci ťahajú trojzápasovú víťaznú šnúru.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MAC Budapešť (Maď.) 4:1 (2:0, 0:1, 2:0) - hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 12. J. Nemec (Uhrík), 16. Nechaj (Richard Huna), 54. Fereta (Sukeľ), 58. M. Uram - 31. C. Langkow
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Mezovský 10 min za bitku - Garát 10 min za bitku, Burt 10 min za napádanie rozhodcov, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Kalina - Durmis, Kacej
počet divákov: 328

L. Mikuláš: Kislicyn - Mezovský, Nádašdi, Fereta, P. Horváth, R. Suchý, Kurali, Matej Bača, J. Nemec - Róbert Huna, Richard Huna, Nechaj - J. Sukeľ, Oško, M. Uram - Piatka, Tamáši, Heikkilä - L. Žiak, Uhrík, A. Lištiak .
Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Garát, Burt, Dudás, Vokla, Kreisz - Bodó, C. Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Szabad , Terbócs, Odnoga - Szigeti, Majoross,