14. kolo, Číslo zápasu 83 (Základná časť) STEEL Arena Košice 3946 divákov

Košice v samotnom závere otočili zápas s Miškovcom

KOŠICE, 21. októbra (SITA) - Hokejisti Košíc zdolali v rámci nedeľňajšieho 14. kola Tipsport ligy maďarský Miškovec 4:2.

V prvej tretine čakali diváci v Steel Aréne na úvodný gól až do 14. minúty, keď sa presadil Péter Vincze. Radosť hostí ale trvala iba 36 sekúnd, pretože na vedúci gól súpera rýchlo odpovedal košický kapitán Ladislav Nagy. "Oceliari" boli strelecky aktívnejší a v 32. minúte mali veľkú šancu otočiť vývoj zápasu na svoju stranu. Nariadené bolo trestné strieľanie, ale Tomáš Netík mieril len do konštrukcie bránky. V 58. minúte skóroval János Vas a zdalo sa, že si Miškovec odnesie z Košíc všetky body. Opak bol však pravdou. Počas hry bez brankára vyrovnal Jakub Suja, 32 sekúnd pred koncom riadneho času skóroval Dávid Šoltés a následne definitívne rozhodol o košickom víťazstve strelou do prázdnej bránky Petr Kafka. Zverenci Romana Šimíčka tak natiahli sériu víťazstiev na tri zápasy, zatiaľ čo maďarský klub prehral siedmy duel po sebe.

HC Košice - DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Góly: 15. L. Nagy (Pulli, Brophey), 58. Suja (Pulli, Kafka), 60. Šoltés (Pretnar, Netík), 60. Kafka (L. Nagy, Šedivý) - 14. Vincze (Ritó), 58. J. Vas (Pance)

Košice: Škorvánek - Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš, Lenďák, Petráš - L. Nagy, Brophey, Spilár - Kafka, Suja, Netík - Šoltés, Galamboš, Hričina - R. Žitný, Krajňák, T. Klíma.
Miškovec: Duschek - T. Slovák, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, J. Rusk - Magosi, Galanisz, Miskolczi - Kulmala, J. Vas, Pance - R. Harrison, Loiseau, Somogyi - Vincze, Hajós, Ritó.