14. kolo, Číslo zápasu 82 (Základná časť) ZŠ Nové Zámky 1123 divákov

Nové Zámky na vlastnom ľade zdolali Žilinu

NOVÉ ZÁMKY 21. októbra (SITA) - Hokejisti Nových Zámkov triumfovali pred vlastnými divákmi nad MsHK Doxxbet Žilina 4:2 v nedeľňajšom stretnutí 14. kola Tipsport ligy 2018/2019.

Domáci sa dostali do vedenia už v 3. min gólom Filipa Bajteka, hostia však na začiatku druhej tretiny vyrovnali v presilovke z hokejky Lukáša Matejku. Nové Zámky odpovedali sériou troch gólov, keď v 28. min skóroval Adam Zbořil a v poslednej časti hry sa v rozpätí jednej minúty presadili opäť Bajtek a Henrich Ručkay. Žilinčania výsledok už len skorigovali gólom Lukáša Hvilu. Nové Zámky si triumfom upevnili tretiu priečku, pred štvrtým Trenčínom majú päťbodový náskok.

MHC Mikron Nové Zámky - MsHK Doxxbet Žilina 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 3. Bajtek (Fábry, Jakúbek), 28. A. Zbořil (Henderson), 54. Bajtek (Jakúbek, Fábry), 55. H. Ručkay (J. Jurík, A. Zbořil) - 22. Matejka (Beránek, Jenčík), 57. Hvila (Beránek, J. Ručkay)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Babic - D. Konc ml., Kis-Király
počet divákov: 1123

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Henderson, Zaťko, Ordzovenský, Juraško, P. König, Hatala - Pospíšil, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík - Nejezchleb, T. Urban, Rogoň - Jakúbek, Fábry, Bajtek
Žilina: M. Mikoláš - Žilin, Kučný, Bagin, Pastor, Matejka, Piegl, Mendrej - Rudolf Huna, Podešva, Bárta - Milý, Síkela, Jenčík - Hvila, J. Ručkay, Beránek - Dominik Rehák, F. Ondruš, Hrazdíra