5:3
(2:1, 1:2, 2:0)
13. kolo, Číslo zápasu 76 (Základná časť) Tipsport Aréna Nitra 2929 divákov

Nitra zvíťazila nad Novými Zámkami

NITRA 19. októbra (SITA) - Hokejisti HK Nitra triumfovali 5:3 nad hosťujúcimi hráčmi MHC Mikron Nové Zámky v piatkovom stretnutí 13. kola Tipsport ligy 2018/2019.

Domáci viedli po prvej tretine 2:1. Hosťom sa v druhej časti hry podarilo otočiť skóre, no Nitra ešte do prestávky stihla vyrovnať na 3:3. Víťazný gól stretnutia zaznamenal v poslednej časti hry domáci obranca Graeme McCormack. Nitrania znížili stratu na Nové Zámky v tabuľke na štyri body. Hostia neuspeli v druhom stretnutí za sebou. Naopak, domáci ťahajú šnúru troch víťazstiev.

HK Nitra - MHC Mikron Nové Zámky 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly: 4. Bortňák (Kerbashian), 15. Marek Slovák (Lantoši), 36. Lantoši, 55. McCormack (Marek Slovák), 60. B. Rapáč (Scheidl, Bortňák) - 12. H. Ručkay (J. Jurík), 24. Jakúbek (Fábry), 28. Nejezchleb (Juraško)
Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše tím Nitry 25 min za napádanie rozhodcov a M. Novák (Nové Zámky) 25 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Kincses - Jobbágy, Árkovics, 2929 divákov

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Pätoprstý, Rácz - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Scheidl, D. Richard, S. Buček - Kerbashian, Bortňák, B. Rapáč - Fominych, Čaládi, L. Hrušík

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Juraško, Henderson, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Kudla, Hatala - Pospíšil, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík - Nejezchleb, T. Urban, Rogoň - Jakúbek, Fábry, Bajtek