5:6 sn
(2:0, 1:3, 2:2, 0:0)
11. kolo, Číslo zápasu 63 (Základná časť) ZŠ Detva 479 divákov
O víťazstve Nitry museli rozhodnúť až samostatné nájazdy a ten rozhodujúci premenil McCormack. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa.
Koniec zápasu.
65:00
5 : 6
V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Nitra.
Autorom víťazného gólu je MCCORMACK.
Valent neuspel.
McCormack dostáva do lepšej pozície Nitru.
Rovnako tak dopadol aj Fekiač.
Rapáč je prvým hráčom Nitry, ktorý nepremieňa.
Ščurko to zvládol a je vyrovnané.
Veľmi dobre to spravil aj Slovák a lepšie je na tom Nitra.
Rovnako však odpovedá aj Král.
Lantoši nič nevymýšľal a strelou do horného rohu skóruje.
Puliš nepremieňa.
Samostatné nájazdy začínajú.
Predĺženie presný zásah neprinieslo a tak o osude tohto zápasu budú musieť rozhodnúť samostatné nájazdy.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:25
Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, no oba celky nevedia zlepšiť finálnu fázu celej akcie.
63:16
Veľké šance na strane Detvy, no hostia sa aj s kúskom šťastia dokázali ubrániť.
62:49
Na opačnej strane sa v samostatnom úniku ocitol Ďaloga, ktorý však nedokázal lepšie zakončiť.
62:28
Slovák prenechal puk na McCormacka, ktorý však nezakončil dôrazne a Riečický chytá.
61:27
Hoci sa hrá v atraktívnom formáte 3 proti 3 vyloženej šance sme sa v tomto predĺžení ešte nedočkali.
60:48
Séria tvrdých zákrokov pri mantinely, po ktorých sa však vylučovať nebude.
60:13
V prvej šanci sa ocitol hosťujúci Scheidl, ktorý však ešte zbytočne klepol po lapačke Riečického a na ľade tak vznikla menšia mela.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V tretej tretine sme videli rovnako štyri presné zásahy. Za domácich sa gólovo presadili Magogin a Matúš Chovan. Za hostí sa do streleckej listiny zapísali Scheidl a Buček.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:54
V poslednej minúte sa do šance dostal ešte Blackwater, no neuspel a tak sa toto stretnutie bude musieť predlžovať.
58:43
Lanotšimu teraz zavadzal rozhodca a navyše nitriansky hokejista stratil hokejku a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.
58:04
Puk skončil až na hráčskej lavici Nitry a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.
57:55
Puliš sa mohol stať hrdinom domácich, no v samostatnom úniku nedokázal prestreliť Foltána.
57:44
Slovák dobre vystrelil spoza domáceho obrancu, no aj napriek tomu si Riečický dokázal poradiť.
56:58
Nasledovala snaha domáceho celku, no s týmto zakončením nemohol mať Foltán žiadne problémy.
56:19
Bortňák sa snažil prekorčuľovať celé pásmo domáceho celku, no tam ho nekompromisne zastavil Hraško.
55:17
Bude nasledovať záverečných päť minút tohto stretnutia a zatiaľ je skóre stále nerozhodné.
54:12
Hostia si teraz nerozumeli pri rozohrávke a previnili sa zakázaným uvoľnením. Hra sa tak presťahuje pred Foltána.
53:56
Ďalšia dobra príležitosť Nitry, po ktorej sa Rapáč snažil dotlačiť puk za bránkovú čiaru, no Riečický si dal pozor.
53:31
Ďalšia snaha hostí je zastavená ofsajdovým postavením, v ktorom sa ocitol aktívny Blackwater.
52:39
Richard sa dostal do zakončenia spomedzi kruhov, no Riečický dokázal túto strelu ramenom poslať do rohu klziska.
51:47
Snaha domácich hokejistov končí len strelou na bočnej sieti a do útoku tak môžu vyraziť hostia.
50:54
Lantoši si dobre nakorčuľoval do útočného pásma, kde sa ešte dostal do streleckej pozícii, no jeho strelu zablokovali domáci obrancovia.
49:47
Desať minút pred koncom tohto stretnutia je opäť vyrovnané a my sme môžme tešiť na zaujímavé záverečné minúty.
49:01
5 : 5
Detva dala gól!

A je vyrovnané! MATÚŠ CHOVAN sa dostal okamžite po vyhratom buly k zakončeniu a aj s trochou šťastia strieľa vyrovnávajúci gól.

Asistencia: Tibenský.
48:56
Jendroľ nahodil puk zo stredného pásma priamo na Foltána, ktorý sa rozhodol radšej prerušiť hru.
48:37
Domáci si teraz pri výstavbe útočnej akcie nerozumeli a previnili sa zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa tak bude pred Riečickým.
47:20
Opäť v šanci aktívny Buček, ktorý si to dobre naviedol na strelu, no jeho zakončenie dokázala domáca obrana zablokovať.
46:47
Hra sa prelieva z jednej strany na druhú a takýto hokej sa musí páčiť všetkým fanúšikom.
46:08
Obrovská šanca pre Blackwatera, ktorý sa ocitol v samostatnom úniku, no jeho kľučka sa mu nepodarila a skóre sa tak nemení.
45:14
4 : 5
Nitra dala gól!

Neuveriteľné veci sa dejú na ľadovej ploche. SAMUEL BUČEK po výbornom zakončení z pred bránkoviska dokázal výsledok opäť preklopiť na stranu hostí.

Asistencia: Bortňák.
44:20
4 : 4

A je opäť vyrovnané. Puliš nahodil puk od modrej čiary, ktorý ešte pred bránou dokázal tečovať IGOR MAGOGIN a vyrovnáva tak skóre tohto stretnutia na 4:4!

Asistencie: Puliš, Chovan Mar.
44:07
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bortňák – 2 min., podrazenie).
43:26
Kuklev to skúsil tvrdou strelou od modrej čiary, no s jeho zakončením si dokázal poradiť Foltán.
42:34
Hostia sa v týchto momentoch dokázali usadiť v útočnom pásme, kde sa však nedostali k streleckému zakončeniu.
41:36
Hostia sa tak dostávajú do vedenia, keď dokázali nadviazať na výbornú druhú tretinu.
40:40
3 : 4

Hostia idú prvýkrát do vedenia. LANE SCHEIDL dostal ideálnu prihrávku pred bránkovisko, odkiaľ už nemal problém poslať puk do polo-odkrytej brány.

Asistencia: Richard, Rais.
40:27
Obe mužstvá sa v úvode tretej tretiny previnili zakázaným uvoľnením.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli až štyri presné zásahy. Za domácich sa presadil Ščurko, no po góloch Morrisona, Blackwatera a Lantošiho je skóre nerozhodné 3:3.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:57
Záverečné sekundy už presný zásah nepriniesli a do šatní sa tak ide za nerozhodného stavu.
38:51
3 : 3

A je opäť vyrovnané. Skvelá prihrávka spoza brány, ktorá našla úplne voľného RÓBERTA LANTOŠIHO, ktorý už z tesnej blízkosti nezaváhal a strelou pod hornú žrď vyrovnáva skóre tohto stretnutia.

Asistencia: Slovák, McCormack.
38:36
Buček mal dobrú šancu na vyrovnanie, no Riečický sa prezentoval výborným zákrokom a podržal tak svoj celok.
37:34
Domáci hrali už s piatimi korčuliarmi a tak z toho bude len zakázané uvoľnenie.
37:26
Domáci v plnom počte.
36:54
Hostia si teraz nerozumeli pri rozohrávke a zbytočne sa tak vytláčajú von z útočného pásma.
36:39
Domáci sa však teraz dobre bránia a posielajú puk cez všetky čiary.
35:54
Presilovka aj pre hostí a k strele sa ihneď dostal Morrison a Riečický mal čo robiť, pretože na túto strelu nevidel.
35:26
Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Hraško – 2 min., nedovolené bránenie).
35:07
Domáci sú znova vo vedení, keď dokázali využiť presilovú hru.
34:32
3 : 2

Detva sa znova ujíma vedenia. Puk sa odrazil k LADISLAVOVI ŠČURKOVI, ktorý to okamžite skúsil pohotovou strelou a tá sa zastavila až v sieti Foltánovej brány.

Asistencia: Puliš.
34:07
Je tu ďalšia presilová hra pre domáci celok a okamžite sa do zakončenia z veľkého uhla dostal Ščurko, ktorý nenachytal Foltána.
33:32
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Šiška – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
33:26
Bortňák sa sa výborne uvoľnil v útočnom pásme, no s jeho zakončením si dokázal poradiť pozorný Riečický.
32:01
Ďaloga fantasticky našiel prihrávkou pred bránkoviskom úplne voľného Žilku, ktorý však z dobrej pozície trestuhodne zahadzuje.
31:17
Domáci sa v týchto momentoch dokázali ubrániť iba za cenu zakázaného uvoľnenia a hra sa tak nasťahuje naspäť pred Riečického.
31:07
Rapáč sa po dobrej prihrávke dostal k strele spoza kruhov, no jeho strela skončila na pozornom brankárovi domácich.
30:24
V polovici zápasu je tak skóre opäť vyrovnané a momentálne sa lepším herným prejavom prezentujú hokejisti Nitry.
29:37
Hostia tak dokázali vyrovnať a sme zvedaví ako na tento priebeh zareagujú domáci, ktorí prišli o dvojgólové vedenie.
28:14
2 : 2

A je vyrovnané. JUDD BLACKWATER sa ocitol osamotený pred Riečickým, ktorého po peknej kľučke dokázal prestreliť, hoci brankár domácich bol blízko k tomu, aby toto zakončenie zlikvidoval.

Asistencia: McCormack, Mezei.
27:28
Obrovská šanca Nitry na vyrovnanie, keď sa Lantoši oprel do puku spoza kruhov, no jeho strela končí iba na tyčke Riečického brány.
26:37
Domáci však o početnú výhodu rýchlo prichádzajú a momentálne sa bude hrať 4 proti 4.
26:18
Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Chovan Mar. – 2 min., hákovanie).
25:34
Budeme svedkami dlhej presilovky domácich, ktorí sa však zatiaľ nevedia usadiť v útočnom pásme.
25:07
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rais – 2 + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
24:41
Domáci prežili oslabenie a naopak si teraz práve oni zahrajú v početnej prevahe.
24:14
23:49
Puk sa po odraze ocitol až na ochrannej sieti a vhadzovať sa tak bude v pásme Detvy.
23:17
Blackwater si to dobre naviedol na strelu spoza kruhov, no jeho zakončenie dokázala domáca obrana zablokovať.
22:38
Hostia budú mať v presilovej hre šancu na vyrovnávajúci gól a okamžite sa k strele dostal Lantoši, no Riečický je pozorný.
22:14
Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Magogin – 2 min., krosček).
22:04
2 : 1

Hostia dokázali znížiť. KENNEY MORRISON sa dostal k odrazenému puku a dokázal prestreliť bezmocného Riečického.

Asistencia: Fominykh.
21:34
Domáci sa teraz usadili v útočnom pásme a do dobrej streleckej pozície sa dostal Sládok, ktorý preveril pozornosť Foltána.
20:19
V prvej akcii druhej tretiny boli hokejisti Nitry, no pozorného Riečického nedokázali prekonať.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme videli dva presné zásahy, o ktoré sa postarali domáci hráči. Najskôr sa v 5. minúte presadil Surový a skóre tejto tretiny v 7.minúte uzavrel Puliš.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:54
Záverečná minúta prvej tretiny už nič zaujímavé nepriniesla a do šatní tak môžu ísť spokojnejší domáci hokejisti.
18:28
Dobrá akcia Blackwatera, ktorý sa dostal aj do zakončenia, no Riečický si aj s menšími problémami dokázal poradiť.
17:47
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Sloboda – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku).
Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Žilka – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku).
17:09
Riečický znova v akcii, keď musel likvidovať Hrušíkovu strelu od modrej čiary.
16:31
Mezei sa snažil niečo vymyslieť v útočnom pásme, no nepresnou prihrávkou hru presunul do strednej časti ľadovej plochy.
15:08
Bude nasledovať záverečných päť minút prvej tretiny a Detva stále drží dvojgólový náskok.
14:51
V ďalšej gólovej šanci sa ocitol Blackwater, ktorý však svojim zakončením opečiatkoval iba žrď Riečického brány.
14:03
Obrovská šanca Nitry na kontaktný gól, keď sa zdalo, že Richard už poslal puk do siete vytiahol Riečický fantastický zákrok.
13:36
Hostia sa teraz dokázali ubrániť iba za cenu zakázaného uvoľnenia a hra sa tak sťahuje naspäť pred Foltána.
13:23
Puliš dobre zabojoval pred bránkoviskom Nitry, no s jeho zakončením si dokázal poradiť Foltán.
12:17
Detva sa v týchto momentoch dokázala usadiť v pásme súpera a Foltán tak musel čeliť viacerým nebezpečným zakončeniam.
11:40
Obrovská šanca domácich, keď sa prihrávka spoza brány dostala až k úplne voľnému domácemu hráčovi, ktorý však prudkou strelou nedokázal prestreliť Foltána.
11:03
Riečickému vypadol puk po ľahkej strele a nasledoval menší zmätok pred domácou bránou, po ktorom sa však skóre nemení.
10:44
Hostia v plnom počte.
10:22
Nitra sa v týchto momentoch dobre bráni a opäť posielajú puk von z pásma.
09:37
Murček sa ocitol úplne osamotený pred bránou hostí, no jeho zakončeniu chýbala potrebná presnosť.
09:03
Domáci budú mať k dispozícii prvú presilovú hru tohto zápasu, no hostia dokázali poslať puk cez všetky čiary.
08:44
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Šiška – 2 min., sekanie).
08:39
Pätoprstý sa snažil natlačiť pred bránkovisko domácich, no tam ho dobre odtlačili domáci obrancovia.
07:21
Nitra sa snaží o gólovú odpoveď , no táto spätná prihrávka nenašla nikoho v bielych dresoch a hostia tak prichádzajú o pásmo.
06:47
Detva tak zažíva mimoriadne vydarený úvod zápasu, ktorý dokázali pretaviť do dvoch gólov.
06:27
2 : 0

Detva zvyšuje svoj náskok! Nádherná individuálna akcia RADOVANA PULIŠA, ktorý sa ocitol osamotený pred Foltánom, ktorého prekonal pohotovou strelou pod hornú žrď.

Asistencia: Ščurko, Murček.
05:39
Domáci sa tak ujímajú skorého vedenia, no naďalej hýria aktivitou v útočnom pásme a my sme zvedaví ako na tento vývoj zareagujú hokejisti Nitry.
04:54
1 : 0

Domáci otvárajú skóre tohto zápasu. MAROŠ SUROVÝ sa stáva prvým strelcom tohto stretnutia, keď dokázal prestreliť Foltána.

Asistencia: Magogin, Král.
04:37
Dobrá útočná akcia domáceho celku, no po spätnej prihrávke na úroveň medzikružia prišla nepresná strela.
03:36
Na opačnej strane pohrozil Rais, no jeho zakončenie bolo zblokované na ochrannú sieť a vhadzovať sa bude pred Riečickým.
02:58
Puliš to vyskúšal strelou spoza kruhov, no našiel iba lapačku pozorného Foltána, ktorému však puk vypadol.
02:05
Gachulinec sa dostal k strele od modrej čiary, no jeho zakončenie letelo vysoko nad Foltánovu bránu.
01:23
Veľa nepresností na oboch stranách a o puk sa tak bojuje predovšetkým v strednom pásme.
00:48
Nitra v úvodnej akcii zápasu a Riečický tak musel vytiahnuť prvý zákrok v tomto stretnutí.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Hráči oboch celkov už nastupujú na ľadovú plochu a zápas sa tak o malý okamih začne.
Úvodné zostavy:

HC 07 Detva: Riečický (Petrík) – Chovan Mar., Kuklev, Fekiač Fred., Sládok, Hraško, Jendroľ, Gachulinec, Šimon – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, Fekiač Vikt., Žilka – Surový, Magogin, Král – Tibenský, Valent, Chovan Mat.

HK Nitra: Foltán (Šimboch) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Sloboda, Pupák, Rácz – Lantoši, Slovák, Blackwater – Buček, Richard, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Hrušík – Fominykh, Šiška, Pätoprstý

Rozhodca: Jonák, Babic – Šefčík, Sipos – Holomek (video).
Vitajte pri tomto online textovom prenose. Na rade je 11. kolo Tipsport Ligy, v ktorom proti sebe nastúpia HC 07 Detva a HK Nitra. Začiatok tohto stretnutia je naplánovaný na 18:00.

HC 07 Detva:
Hostia v 11 stretnutiach tejto sezóny dokázali vybojovať 14 bodov za 5 výhier a 6 prehier so skóre 26:31. To im aktuálne stačí na 9. miesto v tabuľke. V minulom kole cestovali do Budapešti, kde sa radovali z víťazstva 4:2. Bodovo tento celok tiahne Puliš, ktorý dokázal nazbierať už 9 kanadských bodov. Detva na domácom ľade dokázala uspieť dvakrát zo 6 stretnutí a aj v tomto duely sa budú snažiť napraviť túto nepriaznivú bilanciu.

HK Nitra:
Hostia v tejto sezóne predvádzajú striedavé výkony, keď z 11 duelov vyhrali 6 a 5 prehrali so skóre 33:27. S 18 bodmi im tak patrí 6. pozícia. V minulom kole na svojom štadióne privítali Zvolen, ktorému však podľahli 3:2 po predĺžení. Duo Lantoši a Slovák tiahnu svoj celok, keď obaja nazbierali po 10 bodov. Nitra z 5 duelov na ľade súperov dokázala vyhrať 2 a aj teraz sa budú snažiť vybojovať nejaké body do tabuľky.

Favoritom sú hostia, no v poslednom vzájomnom duely na tomto štadióne sa zrodilo víťazstvo domácich v pomere 4:3, preto si tento duel nenechajte ujsť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.